Świetlica

Głównym celem  świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiający wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości.

GODZINY PRACY ŚWIETLICY 7.00 – 17.30

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o  wspomożenia naszej działalności poprzez dostarczenie materiałów papierniczych, piśmienniczych, malarskich, gier, itp., które zostaną wykorzystane na potrzeby naszej świetlicy związane z organizacją zajęć. Serdecznie dziękujemy!

Wychowawcy świetlicy i ich godziny pracy

Rok szkolny 2023/2024

W drugim semestrze rozpoczęły się zajęcia taneczne prowadzone przez uczennice klasy 5a

– Alę Balę i Basię Gil. Uczestniczyć w nich mogą wszystkie chętne dzieci ze świetlicy.

Zainteresowanie jest duże, a zajęcia prowadzone są bardzo profesjonalnie.

Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki.

Czas karnawału to czas zabawy. W naszej świetlicy miło spędzamy czas tworząc  super maski karnawałowe na bal i do dekoracji świetlicy.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie  z radością wykonywali ozdoby świąteczne.

W naszej świetlicy już zimowo i świątecznie

Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczyny

Spotkanie z pielęgniarzem

W trakcie spotkania dzieci rozwiązywały zagadki żywieniowe oraz miały okazję dowiedzieć się, jakie są skutki złego odżywiania.

TYDZIEN ZDROWIA PSYCHICZNEGO 18-22 marca 2024

W trakcie Tygodnia Zdrowia Psychicznego świetlica dołączyła do szkolnych akcji z własnymi zajęciami.

W poniedziałek dziewczynki ze starszych klas przeprowadziły w świetlicy zajęcia ruchowo-taneczne w ramach dbania o aktywność fizyczną.

Wtorek był dniem skupienia uwagi na otaczającym nas krajobrazie. Świadomie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki otoczenia. Stworzyliśmy plakat zachęcający do troski o nasze zdrowie psychiczne.

W środę ćwiczyliśmy świadomy oddech i dbaliśmy o relaks podczas zabaw ruchowych i sportowych. Stworzyliśmy emotikonowe dekoracje zachęcające do pozytywnego myślenia. Tego dnia został też rozstrzygnięty wielkanocny konkurs plastyczny. Pierwsze miejsce zajęła Ala Gajaszek z klasy 2a.

W czwartek powitaliśmy wiosnę, a pożegnaliśmy zimę w postaci Marzanny. Nie zabrakło recytacji i wspólnego śpiewu.

Piątek spędziliśmy na zabawach z balonami oraz robiąc zdjęcia w świetlicowej fotobudce.

Archiwum:  | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019 | 2019/2020 | 2020/2021 | 2021/2022

Rok szkolny 2022/2023

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia. Z tej okazji powstał plakat pod opieką pani Ani Galubinskiej.

Zwycięzcy konkursu wielkanocnego:

I miejsce: Jan Wojtyra IV c i Helena Cacko I a;

II miejsce: Ola Szymańska III a i Alicja Gajaszek I a;

III miejsce: Helena Świętochowska I a i Marta Pysz I b;

wyróżnienia: Martyna Lisowska II a, Julia Ostaniewicz III b, Inka Madaj i Ania Fadarewska z II b, Rozalia Puta II a, Oliwia baranowska I b, Nel Shmidt I b. Gratulujemy zwycięzcom!!!!!!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym ,, Ozdoby, stroik wielkanocny”. Konkurs organizuje pani Emilka Michniewicz. Na prace czekamy do końca marca. Na zwycięzców czekają nagrody.

Kosmiczny pokaz mody już za nami. Pokaz przygotowała i zaprojektowala pani Agnieszka Malara . Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Każdy może obejrzeć nagranie! Gratulujemy!!!!!!!

Zapraszamy na „Kosmiczny pokaz mody”, który odbędzie się 2.02.23 o g.13.30. Lista uczestników jest już zamknięta, natomiast publiczności kibicującej nigdy za wiele. Zapraszamy!

Świetlica szkolna realizuje projekt opracowany przez panie: Anikę Wiejachę i Anitę Kosmalę ,, Razem możemy więcej „. Projekt opiera się na współpracy uczniów 1-3 i 4-8 w sferach: edukacyjnych, społecznych i emocjonalnych. Rozwija umiejętności niesienia pomocy innym. pozytywne postrzeganie siebie.

Dnia 30.11.22 odbył się konkurs tańca zorganizowany przez panią Emilię Michniewicz. W jury zasiedli uczniowie i nauczyciele oceniający umiejętności taneczne uczestników.

I miejsce: Sara Sobolewska, Martyna Lisowska i Oliwia Kosiorek uczennice z kl.2;

II miejsce: Zosia Drożdżek, Paulina Andrzejewska, Łucja Perkowska i Aleksandra Niedziałkowska  z kl. 3c;

III miejsce: Iga Wójcik, Zosia Żelazko, Zuzia Majszczyk i Julia Ostaniewicz z kl. 3b. Gratulujemy!!!!!!!!!!

Z okazji Dnia Niepodległości na ogrodzeniu szkoły, zawisła przenośna wystawa przybliżająca postać niezłomnego patrioty Rotmistrza Pileckiego. Zapraszamy do zatrzymania się i poczytania o jego ofiarnym życiu.

Świetlica szkolna współpracuje ze świetlicą TPD. W zeszłym tygodniu 16.11 zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z panią Marzeną Szymańską przedstawicielką Instytutu Pileckiego. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o bohaterskich losach rotmistrza oraz o ciekawostkach z jego życia. Spotkanie było efektem współpracy ogniska TPD i naszej szkoły. Dzieci słuchały z wielkim zaangażowaniem a na koniec zadawały dociekliwe pytania. Spotkanie upłynęło w ciepłej i miłej atmosferze, z którego wynieśliśmy wiele nowinek historycznych.

Wychowawcy świetlicy witają wszystkich uczniów po wakacjach. Zapraszamy do wspólnych zajęć, zabaw i pobytu na świeżym powietrzu. Razem będziemy: bawić się, odpoczywać, tworzyć ciekawe projekty, eksperymentować. Z niecierpliwością czekamy na wasze przybycie.

Propozycja zajęć świetlicowych:

pn i czw – kontynuacja nauki  j. francuskiego w kl. 2 ( p. Agnieszka Malara)

śr – zajęcia taneczne ( p. Emilka Michniewicz)

zajęcia plastyczne – w miarę naszych możliwości ( p. Ania Galubińska)

konstrukcyjne – codziennie ( wszyscy wychowawcy).