1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Rok szkolny 2017/2018

Szkolna zbiórka makulatury ? podsumowanie

W tym roku szkolnym zebraliśmy wspólnymi siłami 3408 kg makulatury. Celem  tegorocznej zbiórki była budowa studni w Sudanie.

I miejsce zajęła kl 6a ? 1157 kg
II miejsce ? kl IIIc ? 717 kg
III miejsce ? kl IIa ? 345 kg
IV miejsce ? kl VIIa ? 258 kg
V miejsce ? kl VIIc ? 250 kg
VI miejsce ? kl Vb ? 242 kg
VII miejsce ? kl VIIb ? 230 kg
VIII miejsce ? kl Va ? 181 kg
IX miejsce ? kl IIIa ? 27 kg

Najwięcej makulatury dostarczyli uczniowie:

  1. Artur Szczegot 465 kg
  2. Daniel Bartczak i Maciej Bartczak 400 kg
  3. Magda Pyra 345,5 kg
  4. Kinga Kapelewska 250 kg
  5. Kuba Pszczel 204 kg
  6. Dorota Pietrzak 166,2 kg
  7. Szymon Zając 138,5 kg
  8. Amelka Łempicka 130 kg
  9. Kaja Irek 129 kg
  10. Kasia Sędek 118 kg
  11. Ania Pyra 113 kg
  12. Maciek Tarnicki 100 kg
  13. Wiktoria Banasiak 90 kg
  14. Weronika Ciemniewska 81 kg
  15. Franek Kierdal 80 kg
  16. Julia Nawara 79 kg
  17. Tomek Hilsberg 70 kg
  18. Ola Śpiewak 67 kg
  19. Weronika Stefaniuk 58,8 kg
  20. Jerzy Pieniążek 43 kg
  21. Janek Lach 29 kg
  22. Paweł Skarżyński 27 kg
  23. Michał Trossowski 15 kg
  24. Wojtek Malinowski 12 kg

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Każdy kilogram oddanej makulatury ma swój znaczący udział w budowie studni.

 

MT2BO


Konkurs geograficzny dla klas VI

I w tym roku szkolnym (jak tradycja nakazuje) odbył się konkurs ?Podróżujemy po Polsce, Europie i świecie?. Uczniowie klas szóstych dzielnie walczyli, a poprzeczka była bardzo wysoka?

Na mapach konturowych pokazywaliśmy wszystko, co tylko było możliwe do pokazania i nazwania:
? Gdzie jest najwyższe, a gdzie najniższe miejsce na Ziemi?
? Jedziemy na Hawaje: gdzie wyląduje nasz samolot?
? Gdzie Słońce w południe świeci pod kątem prostym?
? Kolega pomylił Dunaj z Dunajcem ? wyjaśnij tę pomyłkę.
? Batalion jest symbolem Biebrzańskiego PN ? pokaż, gdzie jest największy obszar bagienny w Europie Środkowej.
Konkurs był podsumowaniem naszej trzyletniej nauki przyrody.
Pierwsze miejsce zajął Tomek Jakubaszek z klasy 6a
Drugie miejsce zajął Bogdan Osadczuk z klasy 6b
Trzecie miejsce zajął Franek Kierdal z klasy 6a
Wysokie miejsca zajęli także Janek Gruszczyński, Sebastian Cieślewicz, Asia Król i Mila Majewska.
Gratulujemy i  cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły orientuje się nie tylko w Polsce, ale i w świecie ? to bardzo ważna i przydatna umiejętność?
[envira-gallery id=”2473″]

Festyn szkolny

W niedzielę 27 maja odbył się w naszej szkole piknik pod hasłem ?Szkoła w Niepodległej ? 100 lat we wspomnieniach?.

Rozpoczęliśmy, jak co roku, paradą po ulicach Falenicy. Na terenie szkoły czekało wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można było wziąć udział w rozgrywkach sportowych, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pojeździć na kucykach. Młodsze dzieci miały możliwość malowania farbami na folii. Gościliśmy warszawską kapelę ? Ferajnę z Hoovera ? która  wykonanymi z werwą utworami rozweselała publiczność. Na scenie wystąpił również nasz gość specjalny, prezenter telewizyjny oraz autor książek dla dzieci ? pan Maciej Orłoś. Można było kupić jego książki i uzyskać autograf. Grupa teatralna seniorów zaprezentowała przedstawienie, na którym wystąpili we wspaniałych, własnoręcznie wykonanych strojach.

Dzieci z naszej szkoły zabawiały publiczność swoimi występami, piosenkami, dowcipami o szkole. Szczególną uwagę zwróciła na siebie klasa IVa, prezentując przedstawienie o Polsce Niepodległej.

Podczas festynu można było skorzystać z kawiarenki, grilla, baru sałatkowego i ochłodzić się lodami.  Loteria fantowa przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych.

Pogoda dopisała i wszyscy się doskonale bawili.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których ten festyn by się nie udał ? Radzie Rodziców, Sponsorom, Darczyńcom, Gościom i Nauczycielom!

Zdjęcia z festynu


Biegi Papieskie

Jak co roku, 19 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach papieskich. Była rywalizacja, zdrowy wysiłek, dużo zabawy i nagrody na koniec!

Zdjęcia z imprezy


8 maja ? Święto Szkoły

Święto naszej szkoły obchodzimy zawsze bardzo uroczyście ? 8 maja to dzień imienin naszego patrona Stanisława Jachowicza. Rano spotkaliśmy się na mszy świętej w intencji całej społeczności szkolnej. Były poczty sztandarowe i piękny śpiew chóru.

8 maja obchodzimy także rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Na cmentarzu w Aleksandrowie oddaliśmy hołd poległym.

Wiązanki pod pomnikiem złożyli:

  • w imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy Wawer Burmistrz Dzielnicy Wawer pan Łukasz Jeziorski oraz jego zastępca pan Leszek Baranowski
  • delegacja Warszawskiej Spółdzielni Handlowej Fala
  • delegacja Przedszkola nr 338
  • delegacja Szkoły Podstawowej nr 76
  • delegacja Szkoły Podstawowej nr 216
  • delegacja Szkoły Podstawowej nr 124

Uczniowie deklamowali wiersze, a chór wykonał pieśni partyzanckie i powstańcze.

W szkole klasy szóste przygotowały akademię związaną z życiem i twórczością Stanisława Jachowicza. Obejrzeliśmy zabawne inscenizacje najbardziej znanych wierszy i piosenek naszego patrona.

Corocznie z okazji Święta Szkoły przyznawane są medale Stanisława Jachowicza. W tym roku otrzymali nauczyciele: Anna Spilska, Ewa Bieńkowska i Małgorzata Gawenda.

Zdjęcia


Warszawa ? Dama w biało-czerwonej sukni

W konkursie plastycznym i literackim pod hasłem ?Warszawa ? Dama w biało-czerwonej sukni? organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Szkołę Podstawową nr 322 w Warszawie wzięły udział uczennice klasy IV a. Dziewczynki odniosły duży sukces: Oliwka Rajczykowska ? w kategorii plastycznej ? zajęła II miejsce, a Jadzia Kierdal ? w kategorii literackiej ? zajęła I miejsce.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

[envira-gallery id=”2478″]

Pomoc dla Ukrainy

Nasza szkoła brała udział w akcji zorganizowanej przez Fundację Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej ?Pomagamy Ukrainie?. Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu zebrali 244,87 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.


Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

21 marca w ramach pilotażowego programu ?WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki i Sztuki ? czyli SeNS wspierania uzdolnionych? uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Pod moją opieką znaleźli się wybrani uczniowie klas VI i VII. Celem wizyty było samodzielne oraz grupowe poszukiwanie odpowiedzi na wybrane zagadnienia oraz zainspirowanie młodzieży do zadawania kolejnych pytań.

Motywem przewodnim zajęć było ciśnienie atmosferyczne i zjawiska z nim związane. Uczniowie, po krótkim wstępie, dostali pytania, na które musieli samodzielnie znaleźć odpowiedź. Chętnie pomagali im w tym animatorzy Centrum Nauki Kopernik. Liczne eksponaty pozwoliły na rozwiązanie zagadek: dlaczego przy wietrze odczuwamy większy chłód, jak powstaje fen, kiedy najszybciej wyschnie nam pranie, co to są prądy konwekcyjne, czym jest efekt tunelowy, a czym kurtynowy oraz dlaczego cyklony na półkuli północnej i południowej poruszają się w przeciwnych kierunkach.

Dzięki temu, że nauczyciel niemal nie ingerował w przebieg rozwiązywania zadań, młodzież mogła dowolnie dobierać metody poszukiwania odpowiedzi. Często pomysłowość uczniów zaskakiwała zarówno mnie, jak i pracowników Centrum. Mam nadzieję, że wizyta pogłębiła u naszych uczniów ciekawość świata, zwiększyła samodzielność i jednoczesną umiejętność pracy w grupach oraz rozwinęła chęć stawiania pytań  i odnajdowania sensu w obserwowanych zjawiskach. A właśnie o SeNS nam chodziło.

Karol Michalak

Uczniowie z klas IV i V podczas wizyty w CNK poznawali właściwości powietrza. Prowadziło nas własne zaciekawienie. W znajdowaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania pomagał nam pan Oskar, pracownik Centrum.
Jeszcze zanim weszliśmy na teren ekspozycji, zainteresowało nas jednak wahadło Foucaulta. Jedna z uczennic samodzielnie wyliczyła, co ile minut powinny się przewracać tyczki otaczające wahadło. Wszyscy przekonaliśmy się na własne oczy, że Ziemia obraca się pod wahadłem. Następnie obejrzeliśmy unoszący się balon z ogrzanym powietrzem i wyjaśniliśmy sobie, dlaczego ciepłe powietrze jest lżejsze od chłodnego. Uczniowie dowiedzieli się, że wynika to z jego mniejszej gęstości. Obok znajdował się eksponat ?drabina Jakuba?, który przekonał nas, że ogrzewane przez przepływający prąd powietrze rozrzedza się i unosi, powodując, że iskra między elektrodami przeskakuje na coraz wyższym poziomie. Obejrzeliśmy też, jak powietrze wypływające z lejka ?przykleja się? do jego ścian i dowiedzieliśmy się, że powietrze jest płynem. Pobawiliśmy się pocztą pneumatyczną, podobną do tej, jaka funkcjonuje w szpitalach. Na pokazie naukowym dotyczącym aerodynamiki zobaczyliśmy, że powietrze bez trudu opływa okrągłe i owalne przeszkody, wobec czego nie warto chować się przed wiatrem za drzewami. Przekonaliśmy się,  że trudno jest wdmuchnąć kuleczkę do butelki pełnej powietrza i że piłeczka umieszczona w lejku, do którego wdmuchiwane jest powietrze, przylega do niego, gdyż powietrze pod niskim ciśnieniem ucieka po ścianach lejka, zaś ciśnienie atmosferyczne przytrzymuje piłeczkę wewnątrz.

To czego możemy własnoręcznie dotknąć, zbadać i doświadczyć, na pewno dłużej zostaje w pamięci niż suche zdania z podręcznika. Dlatego zdobyta w CNK wiedza z pewnością prędko się nie rozwieje.

Zdjęcia z wycieczki


Dyskoteka KARNAWAŁOWA

W środę 7 lutego 2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.

Zdjęcia z dyskoteki


Podziękowania od Polaków z Litwy

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowania od dyrektora Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w litewskim Pakienie za udział w zbiórce darów dla polskich kombatantów mieszkających na Litwie i dla społeczności tej szkoły. Wraz z podziękowaniami przyszły do nas kartki z życzeniami noworocznymi przygotowane przez litewskich uczniów.


Koncert na Święta Bożego Narodzenia

W ramach comiesięcznych koncertów muzycznych odbywających się w naszej szkole w piątki, dnia 22 grudnia, bezpośrednio po pięknych Jasełkach, wystąpiła przed naszymi gośćmi i uczniami kapela góralska z równie pięknym repertuarem świątecznym doskonale wpisującym się w klimat Bożego Narodzenia. Górale opowiadali o swoich strojach, zwyczajach i zabawach. Pokazywali instrumenty muzyczne, którymi posługiwano się w dawnych czasach. A na zakończenie wspólnie śpiewano kolędy?

Zdjęcia z koncertu


Jasełka

Świątecznie, radośnie, rodzinnie? Tak było  22 grudnia 2017 r. w naszej szkole podczas przedstawienia jasełkowego, które przygotowali uczniowie klasy IVa pod kierunkiem siostry Zofii Pietraszuk. Okazało się, że wydarzenia związane z narodzinami Pana Jezusa są wyjątkowe, czasem związane z cudem, gdyż jeden z występujących pastuszków odzyskał wzrok, a rozbójnik zrezygnował ze swojej nieuczciwej drogi życiowej. Pełne zadumy i nostalgii widowisko zmusiło widzów do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem. Publiczność z przyjemnością wysłuchała również kolęd w wykonaniu chóru pod kierunkiem pana Mirosława Sabadasza.

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,
że może z niej uczynić Betlejem
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,
że może przyjąć nowo narodzoną miłość?
do tego wystarczy tylko wiara, nadzieja
a miłość przyjdzie sama? Radosnych Świąt!

Zdjęcia


Zbiórka darów dla kombatantów

W dniach 27 listopada ? 1 grudnia w naszej szkole przeprowadzona została akcja zbiórki darów żywnościowych dla polskich kombatantów z Kresów Wschodnich. Nasza szkoła wzięła udział w tej zbiórce już po raz czwarty. Dary żywnościowe i kartki świąteczne zostały przekazane do Klubu Batory w Otwocku, głównego koordynatora akcji w naszej okolicy. Paczki z tegorocznej zbiórki trafią nie tylko do polskich kombatantów mieszkających na Litwie, ale również do rodzin dzieci z polskiej Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w litewskim Pakienie. Koordynatorkami akcji w naszej szkole były pani Justyna Prejs i pani Sara Szocinska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!


Kiermasz świąteczny

Dnia 11.12.17 na terenie naszej szkoły odbył się przedświąteczny kiermasz. Uczennice z kl. VII c razem z p. Moniką Gaweł sprzedawały podczas kiermaszu ozdoby choinkowe wykonane przez panie z Caritasu w Falenicy. Zarobione pieniądze zostaną przekazane na rzecz potrzebujących samotnych osób. To kolejna akcja wolontariatu zorganizowana dla potrzebujących.


Zamaskuj Smog

Problem zanieczyszczonego powietrza jest bardzo poważny i istotny. W związku z tym uczniowie klas IV naszej szkoły przystąpili do programu ?Zamaskuj smog?. Kolejnym ich działaniem była organizacja happeningu antysmogowego. 8 grudnia wyszli na ulice Falenicy z przygotowanymi na lekcjach techniki transparentami i hasłami dotyczącymi smogu. Uczniowie zaopatrzyli się też w maski, które wcześniej otrzymali od przedstawicieli Fundacji ONICO. Przechodnie otrzymywali ulotki z informacjami dotyczącymi zanieczyszczonego powietrza. Akcja spotkała się z aprobatą ze strony mieszkańców Falenicy.

Zdjęcia


Marzycielska poczta

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Dominiki Kalińskiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ?Marzycielska Poczta?, która polega na pisaniu listów do ciężko chorych dzieci. Większość z nich bardzo dużo czasu spędza w szpitalach i nie ma kontaktu z rówieśnikami. Dzieci tęsknią jednak do wspólnych zabaw, pragną cieszyć się życiem, mieć kolegów i przyjaciół. Poprzez tradycyjne listy i kartki chcemy im pokazać, że mają do tego prawo, a przy okazji dodać sił do walki z chorobą. Jeśli wywołamy choć jeden uśmiech na twarzy, to już będzie nasz sukces!

Uczniowie klas piątych i szóstych na adresatkę swojej korespondencji wybrali Wiktorię ? jedenastoletnią dziewczynkę, która czeka na przeszczep serca. Nie może ona chodzić do szkoły, ma nauczanie indywidualne, a jej kontakt z koleżankami i kolegami jest ograniczony. Mamy więc nadzieję, że nasze listy dodadzą Wice otuchy i sprawią, że oczekiwanie na dawcę stanie się choć odrobinę łatwiejsze.

Więcej zdjęć


Pomagamy zwierzętom ze schroniska

Dnia 6.12.2017 uczennice ze szkolnego wolontariatu razem z koordynatorką p. Moniką Gaweł odwiedziły schronisko w Falenicy ?Azyl pod psim Aniołem?. Zebraną karmę, koce, zabawki, smycze i różne przysmaki przekazały opiekunom potrzebujących psów. Był to prezent mikołajkowy i wyraz sympatii okazanej bezdomnym zwierzakom przez uczniów naszej szkoły.


Dzielnicowy konkurs plastyczny ,,Krajobrazy Polski?

W poniedziałek 27.XI.2017 r. w naszej szkole odbył się już po raz kolejny konkurs dzielnicowy ,,Krajobrazy Polski?. Tematem prac plastycznych w tym roku była Warszawa. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas I-III szkół wawerskich. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.


II Turniej Szachowy Najmłodszych w SP 124

25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się ?Drugi Turniej Szachowy Najmłodszych?. Wzięło w nim udział 20 uczestników, uczniów najmłodszych roczników z Wawerskich Szkół Podstawowych. Zawodnicy rozegrali 5 rund w tempie po 15 minut na zawodnika (w systemie szwajcarskim). Wszyscy prezentowali wysoki poziom gry i duże zaangażowanie.Sędzią zawodów był pan Paweł Rymarowicz. Zawodnikom przyznano puchary za trzy pierwsze miejsca oraz medale i nagrody rzeczowe za sześć pierwszych miejsc.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody specjalne w tym roku to nagroda dla najmłodszego uczestnika ? Franciszka Bambynka (zawodnik 6-letni) oraz wyróżnienie Fair Play, które otrzymał Stanisław Targański z klasy 3a z SP 124.

Cieszymy się ze sportowej rywalizacji i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Poniżej tabela zwycięzców:

M-ce Nazwisko Imię     Szkoła
1 Potiopa, Mikołaj SP 124-15 pkt
2 Kołodziejski, Mateusz SP 109-13 pkt
3 Skowroński, Tomasz SP 124-13 pkt
4 Zbonikowski, Mateusz SP 124-12 pkt
5 Mechecki, Albert SP 109-12 pkt
6 Piegat, Stanisław SP 124-11 pkt

Organizatorzy bardzo dziękują za przybycie, udział w turnieju i serdecznie zapraszają na kolejną edycję za rok !

Martyna Wolska, Andrzej Gawenda, Joanna Szczepańska

Zdjęcia


Szkolny konkurs recytatorski

21 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Patriotycznych pod hasłem ?Kto Ty jesteś?? . Do konkursu przystąpiło 48 dzieci z klas I ? III . Jury w składzie: pani wicedyrektor Joanna Szczepańska, pani Justyna Prejs, pani Anna Aleksandruk  po długich obradach wyłoniło laureatów w trzech grupach wiekowych.

Zwycięzcy w klasach pierwszych :

I miejsce Sonia Manizov kl. I b

II miejsce Hubert Krzemiński kl. I b

III miejsce Antoni Tarnicki kl.I b

Wyróżnienie : Adam Trznadel kl. I a , Lena Śniecikowska  I a

Zwycięzcy w klasach drugich :

I miejsce  Jan Skiendzielewski kl. II b

II miejsce Rozalia Leśniak kl. II a

III miejsce Weronika Wilk  kl. II a

Wyróżnienie: Matylda Zielińska kl. II b

Zwycięzcy w klasach trzecich :

I miejsce Wiktor Ostaniewicz kl. III c

II miejsce  Natalia Cacko kl. III b

Bartek Ciborski kl. III a

III miejsce Chloe Zawadzka  kl. III b

Kornelia Zielińska kl. III b

Wyróżnienie : Justyna Salwa kl. III c

Jakub Pszczel kl. III c

                   Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!!

Zdjęcia


Wspólne czytanie w SP 124

21 listopada w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? w świetlicy gościliśmy Panią Agnieszkę Amaro, która jest żoną Wojciecha Amaro ? jednego z najlepszych kucharzy w Polsce. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze świetlicy oraz uczniowie klas 4a i 1b.Pani Agnieszka przywitała się i nawiązała z dziećmi rozmowę na temat książek. Następnie przystąpiła do czytania fragmentu książki pt. ,,Przygody Bolka i Lolka?. Lektura bardzo podobała się uczniom, którzy z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali tekstu. W ramach podziękowań dzieci wręczyły pani Agnieszce kwiaty, ręcznie zrobiony stroik świąteczny oraz dyplom. Pani Agnieszka wpisała się do szkolnej księgi gości oraz złożyła swój autograf w jednej z książek z naszej świetlicy. Wizyta przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Organizatorem spotkania była pani Agata Czekaj ? wychowawca świetlicy.


Przedstawienie ?Zamaskuj smog?

W  dniu 15 listopada na terenie naszej szkoły odbyło się przedstawienie  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 z Lublina w ramach projektu realizowanego przez Fundację ONICO ,,Zamaskuj smog?. Dla uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej była to ciekawa i pouczająca lekcja na temat zanieczyszczonego powietrza. Aktorzy zachwycili swoimi umiejętnościami i dobrym przygotowaniem. Po spektaklu uczniowie klas  czwartych  otrzymali maseczki, które pozwolą im chronić organizm przed skutkami smogu.

Dziękujemy uczniom lubelskiej szkoły, panu  dyrektorowi Mirosławowi Wójcikowi, paniom odpowiedzialnym za przygotowanie przedstawienia oraz prezes Fundacji ONICO  pani Annie Przyweckiej-Turczyn za spotkanie.

Zdjęcia


Zamaskuj SMOG

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły przystąpili do projektu ?Zamaskuj SMOG? organizowanego przez Fundację ONICO. Celem projektu jest edukacja i profilaktyka związana z zagadnieniami dotyczącymi smogu. Wysokie stężenie pyłów jest zagrożeniem dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci i osób starszych, dlatego konieczne jest rozpowszechnianie wiedzy na ten temat.Udział w projekcie uczniowie rozpoczęli od rozdania ulotek dotyczących smogu oraz lekcji wychowawczych poświęconych temu zagadnieniu. Wkrótce relacje z innych działań.


Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Klasa 7 b przygotowała akademię, podczas której przypomniała uczniom, jak ważnym dniem w historii naszego kraju jest dzień 11 listopada.

Po części artystycznej pani dyrektor Małgorzata Wysocka przedstawiła wyniki szkolnego Konkursu Niepodległościowego i wręczyła nagrody zwycięzcom i wyróżnionym. Szczególne gratulacje należą się Weronice Wójcik z klasy 7 b, która zajęła pierwsze miejsce, Tomaszowi Jakubaszkowi (klasa 6 a, II miejsce), Mateuszowi Gontarkowi (klasa 5 b) i Jędrzejowi Grzywaczowi (klasa 6 b, ex aequo III miejsce) oraz Tymoteuszowi Kozłowskiemu (klasa 6 b, V miejsce).

Zdjęcia z uroczystości


Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości

Dnia 9.11.2017 wychowankowie świetlicy szkolnej pod opieką p. Moniki Gaweł udali się z wizytą do Caritasu na wieczornicę z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie odbyło się przy świetle świec i we wspaniałej atmosferze. Dzieci wspólnie z seniorami śpiewały znane pieśni patriotyczne, a seniorzy przygotowali dla małych gości słodki poczęstunek. Zostały ustalone dalsze formy współpracy. Spotkanie zakończyło się zapaleniem zniczy pod pamiątkowym dębem ku czci oficerów poległych w Katyniu. Serdeczność seniorów i wspaniałe przyjęcie na długo pozostaną w naszej pamięci.


Zajęcia komunikacyjne dla klas młodszych

W ramach projektu ?Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa? ZTM przeprowadził w klasach młodszych zajęcia komunikacyjne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest transport publiczny, poznały główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską, dowiedziały się, jak ona wpływa na środowisko naturalne. Uczniowie przekonali się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, których przybywa na stołecznych ulicach. Cześć zajęć odbywała się  w podstawionym  autobusie elektrycznym.


Konkursy szkolne

W październiku w naszej  szkole odbyły się dwa konkursy plastyczno- czytelnicze dla klas 0-III . Konkursy zorganizowała Pani Elżbieta Kostrzewa i Pani Justyna Prejs .

Kochamy Bajki i Baśnie ? konkurs plastyczno-czytelniczy dla klas 0- I

I miejsce Franciszek Bambynek kl. 0

II miejsce Aleksandra Więcek kl. I b

III miejsce Klara Kowalczyk z kl. 0

Wyróżnienia :

Gabrysia Wiśniewska kl. I a

Okładka do ulubionej książki ? konkurs plastyczno-czytelniczy dla klas II- III

Klasy II

I miejsce Rozalia Leśniak kl. II a , Matylda Zielińska kl. II b

II Daria Zielerowicz kl. II a , Weronika Wilk kl. II a

III miejsce Natalia Baranowska kl. II b, Zuzia Wysocka kl. II b

Wyróżnienia :

Maciej Jodłowski kl. II b

Karol Pobiarżyn kl. II b

Klasy III

I miejsce Julia Dziadak kl. III a

II miejsce Ania Kwon kl. III b , Alania Koreniak kl. III b

III miejsce Hanna Jarosiewicz kl. III b, Ola Śpiewak kl. III b, Julia Czaykowska kl. III b

Wyróżnienia :

Justyna Salwa kl. III c, Wojciech Bambynek kl. III a, Oliwia Sterkowska kl. III b,

Pola Domaszewska kl. III c, Ada Cupiał kl. III b , Weronika Piotrowska kl. III a

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu !!!


Wyjście na wystawę ?Dzieje oręża polskiego?

W ramach przygotowań do nadchodzącego konkursu historycznego, grupa uczniów z klas szóstych i siódmych pod opieką pana Marka Szparagi pojechała do Otwocka na wystawę pt. ?Dzieje oręża polskiego?. Bardzo ciekawa kolekcja, pochodząca głównie ze zbiorów prywatnych, została zaprezentowana w Bibliotece Powiatowej. Po wystawie zwiedzających oprowadzał kustosz, który opowiadał o historii eksponatów, często bardzo unikalnych. Największe zainteresowanie wzbudziła kolekcja broni z XX wieku, której można było nawet dotykać. Wystawa dostarczyła uczniom wielu interesujących wrażeń i informacji na temat militariów polskich z XIX i XX wieku.

Zdjęcia


Niecodzienna lekcja geografii

W piątek (27 X) i w poniedziałek (30 X) uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach terenowych w ramach lekcji geografii. Tematem zajęć, które odbyły się w pobliskim lesie, były ?Gleby w Polsce?. Na początku siódmoklasiści dowiedzieli się, jak powstaje gleba i jakie czynniki determinują jej ostateczną postać. Następnie wykopali profesjonalną odkrywkę glebową o wymiarach 1 na 0,5 m i głębokości 1,5 m. Uczniowie samodzielnie rysowali profil gleby, badali jej uziarnienie, sprawdzali, czy następuje reakcja z kwasem solnym oraz mierzyli pH. Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych danych wspólnie określili, jaki typ gleby znajduje się pod falenickimi lasami. Jest to gleba brunatna wytworzona na lekkich piaskach, o czym świadczy lekko kwaśny lub obojętny odczyn oraz widoczny poziom brunatnienia.

Zdjęcia


Ślubowanie klas pierwszych

Zgodnie ze szkolną tradycją, 13 października 2017 r., z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i stali się oficjalnie uczniami naszej szkoły. Pierwszoklasiści wykazali się znajomością hymnu państwowego i szkolnego oraz przedstawili część artystyczną. W obecności wzruszonych rodziców, starszych koleżanek i kolegów oraz nauczycieli i pracowników szkoły zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów SP 124. Otrzymali przy tym pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Następnie wspólnie ze swoimi rodzicami i  wychowawcami spotkali się w salach na słodkim poczęstunku.

Zdjęcia ze ślubowania klas pierwszych


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to czas szczególny. Wdzięczni uczniowie kierują do wszystkich pracowników szkoły serdeczne życzenia zdrowia i cierpliwości, sukcesów w pracy i odporności na niepowodzenia, pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z własnych dokonań.

Dnia 13 października z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczystość. Przybyłych gości, nauczycieli oraz pracowników szkoły przywitała Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka, która skierowała do zgromadzonych wiele ciepłych słów i złożyła życzenia. Piękną laurką na tę okoliczność była inscenizacja, która przeniosła nas w czasy starożytnej Grecji,  przygotowana przez uczniów  klasy IVa pod opieką p. Agaty Czekaj i p. Wandy Krakowskiej. Występy wspierał chór szkolny pod kierunkiem p. Izabeli Piotrowskiej. Młodzi aktorzy zadedykowali swój spektakl wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

 Młodzi Was potrzebują,

pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie

Jan Paweł II

Zdjęcia z wydarzenia


Spotkanie z książką

Niezwykłą osobą, która odwiedziła naszą świetlicę w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom ? była aktorka telewizyjna ? pani Monika Mrozowska. Spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci ze świetlicy i uczniowie z kl.2a, zorganizowała p. Agata Czekaj ? wychowawca świetlicy. Na początku spotkania pani Monika przywitała się i nawiązała rozmowę z dziećmi o czytaniu książek. Następnie przeczytała nam fragment książki pt. ,,Babcia rabuś?. Tekst lektury wciągnął uczniów, którzy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. W ramach podziękowań za przybycie i wspólne czytanie dzieci wręczyły słodki prezent, piękne kwiaty, dyplom. Na koniec spotkania p. Monika wpisała się do naszej szkolnej księgi gości oraz złożyła swój autograf w jednej z książek z naszej świetlicy. Spotkanie bardzo podobało się uczniom.


Spotkanie pokoleń w SP124

Świetlica szkolna SP 124 w Warszawie nawiązała współpracę z oddziałem dziennym Caritas mieszczącym się w Falenicy przy ulicy Starczewskiej 8 w celu wymiany doświadczeń międzypokoleniowych.

Dnia 5 października 2017 Seniorzy przybyli do szkoły na zaproszenie nauczycielki p. Moniki Gaweł z przedstawieniem pt. ,,Krasnoludki są na świecie?. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli pod wrażeniem kunsztu artystycznego Seniorów, ich gry aktorskiej, a przede wszystkim doskonałej pamięci. Seniorzy przebrani w stroje, z przepiękną dekoracją w tle przygotowaną przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej, zrobili niezapomniane wrażenie. Uczniowie ze świetlicy przygotowali dla gości drobne upominki ? własnoręcznie pieczone ciasteczka. Podczas spotkania zostały ustalone kolejne terminy współpracy. Nie obyło się bez wspomnień i anegdot z życia Seniorów. To kolejna ciekawa inicjatywa pracowników świetlicy, mająca na celu urozmaicenie i wzbogacenie zajęć, obok takich jak: bożonarodzeniowe pieczenie pierniczków, powitanie Pierwszego Dnia Wiosny, szachy, zajęcia z origami, pierwsza pomoc przed medyczna, konkursy plastyczne. Dzieci i Seniorzy umówili się na listopadowe wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.


Sprzątanie świata

W zeszłym tygodniu, zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie klas starszych wzięli udział w akcji ?Sprzątanie Świata?. Z Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Wawer otrzymaliśmy rękawice i worki.

Była nas spora gromada! Wspólnymi siłami, przy dobrej pogodzie i we wspaniałych humorach oczyściliśmy różne zakamarki na terenie wokół szkoły. Bardzo lubimy takie akcje (szczególnie gdy odbywają się podczas lekcji)

Zdjęcia z akcji


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Po dwóch miesiącach wakacji na naszych szkolnych korytarzach znowu jest głośno. Dla uczniów i nauczycieli to koniec wypoczynku i początek ponownej pracy. 4 września spotkaliśmy się  z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Małgorzata Wysocka przywitała serdecznie wszystkich obecnych: uczniów, ich rodziców i opiekunów, nauczycieli i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz dzielnicy Wawer Pan Łukasz Jeziorski, radni: Pan Adam Godusławski i Pan Andrzej Wojda oraz ksiądz proboszcz Wiesław Kazimieruk. Podczas inauguracji roku szkolnego został przedstawiony plan rozbudowy szkoły związany z wdrażaniem reformy systemu oświaty. Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i pracowników szkoły, a uczniowie, pod kierunkiem pani Agnieszki Szczepanek, zaprezentowali program artystyczny.

W tym ważnym dniu życzymy wszystkim wytrwałości,  sukcesów małych i większych, ale zawsze na miarę swoich możliwości.

Zdjęcia z wydarzenia

 

 

 

 

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.