Rekrutacja do klas pierwszych – rok szkolny 2024/2025

Szanowni Państwo,
od dnia 5 marca 2024 roku, od godziny 13.00 rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych dla dzieci urodzonych w latach 2017 i 2018. Będzie trwała do 20 marca do godziny 20.00.

Szczegółowe informacje na temat zasad i kryteriów rekrutacji dostępne są na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy:

w zakładce rekrutacje do szkół podstawowych zostały opublikowane dokumenty na rok szkolny 2024/2025:

Aktualności – Edukacja (um.warszawa.pl)

·         zasady przyjęć do klas I –

Zasady przyjęć – Edukacja (um.warszawa.pl)

·         harmonogram rekrutacji do klas I –

Harmonogram rekrutacji – Edukacja (um.warszawa.pl)

·         kryteria rekrutacji do klas I –

Kryteria rekrutacji – Edukacja (um.warszawa.pl)

·         oferta klas sportowych I –

Oferta klas sportowych I i IV – Edukacja (um.warszawa.pl)

a w szczególności:

Elektroniczny system rekrutacji znajduje się na stronie:

W naszej szkole REKRUTACJĄ zajmuje się p. Karolina Stachurska – telefon (22)277 10 21. Chętnie pomoże i udzieli wszystkich informacji.

INFORMACJE O SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 124

Nauczanie w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej nr 124 odbywa się w systemie jednozmianowym.
Dzieci rozpoczynają lekcje o godzinie 8.00 lub 8.45. Każda klasa ma na stałe swoją salę lekcyjną.
Przed lekcjami i po skończonych zajęciach dzieci mogą przebywać pod opieką wychowawców świetlicy, która jest czynna w godzinach 7.00 – 17.30.
Do dyspozycji uczniów są ponadto sala komputerowa, plac zabaw, boiska szkolne i sala gimnastyczna.

Szkoła posiada bibliotekę i stołówkę przygotowującą na miejscu własne, smaczne posiłki. Można skorzystać w niej z drugiego śniadania oraz obiadu.

Trzy razy w tygodniu w Gabinecie Profilaktyki Zdrowotnej jest dyżur pielęgniarski. Od początku nauki w szkole dzieci są objęte pomocą specjalistów: pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty.
W zależności od potrzeb organizujemy też na terenie szkoły zajęcia wspomagające proces kształcenia uczniów.

Szkoła posiada ofertę zajęć dodatkowych rozwijających uzdolnienia i zainteresowania uczniów.
Są to koła, zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne i twórcze rozwijające wiedzę i umiejętności uczniów.

Realizujemy programy z zakresu profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa zgodnie z potrzebami poszczególnych klas oraz w oparciu o roczny plan Szkolnego Programu Profilaktyki i Wychowania.

Szkoła posiada certyfikaty: „Wars i Sawa”, „Szkoła w Ruchu”, „Szkoła z Pomysłem” i „Przyjaciel Pól Nadziei”. Realizujemy programy propagujące zdrowie i bezpieczny styl życia: „Rowerowy maj”, „Wiem co jem”, „Klasa w terenie- program ekologiczny” oraz Miejski program edukacji kulturalnej „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Bierzemy udział w akcjach wolontariatu i pielęgnujemy pamięć o historii i tradycjach naszego regionu oraz Szkoły.

Każdego roku z okazji Dnia Dziecka organizowane są w naszej szkole festyny, które stanowią ważny element integracji lokalnej społeczności. Bierzemy też udział w obchodach ważnych wydarzeń i rocznic włączając się w przygotowanie oprawy artystycznej uroczystości.

Szkoła 124 znajduje się w bliskości lasu, otoczona jest przyrodą i zielenią. Taki czynnik tworzy dobry klimat do rozwoju naszych wychowanków i wpływa korzystnie na panującą w szkole atmosferę.
W najbliższym czasie szkoła powiększy się o nowo budowaną halę sportową.