1,5% dla szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

logo biuletynu informacji publicznej

Rok szkolny 2016/2017

Rowerowy Maj

W sobotę 10 czerwca odbył się piknik rowerowy, na którym poznaliśmy wyniki akcji Rowerowy Maj. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w dzielnicy Wawer  i 17 miejsce na 83 szkoły startujące z całej Warszawy. Najlepsza klasa w dzielnicy Wawer, klasa 2 c otrzymała w ramach nagrody bilety do Teatru Guliwer. Drugie miejsce w naszej szkole zajęła kl. III a, a trzecie klasa V b.

W konkursie plastycznym Julia Dziadak z kl. II a zdobyła pierwsze miejsce spośród tysiąca nadesłanych prac, ogromne gratulacje !!

Rowerowym Maju brali udział nie tylko uczniowie, ale też kadra nauczycielska i pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że duch aktywnego wypoczynku zostanie z nami na stałe. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. We wrześniu wręczymy nagrody indywidualne najbardziej aktywnym uczestnikom akcji.

[envira-gallery id=”2501″]

Dzień dziecka w SP124

1 czerwca 2017r. to szczególny dzień dla wszystkich dzieci.

Oczekują one wielu atrakcji od rodziców i nauczycieli. Trafnym pomysłem było zorganizowanie pikniku sportowego na terenie szkoły. Wykorzystując środowisko otaczające szkołę dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych zawodach, grach i zabawach ze współzawodnictwem.

Piknik rozpoczął się występem dzieci z kl.3a, które przygotowała p. Agata Czekaj ? wychowawca klasy.

Myślą przewodnią było hasło ,, Dzieci dzieciom?.

Podczas występu  gośćmi specjalnymi były dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr.2 w Markach. Dziewczynki zaprezentowały układy taneczne i śpiewały.

Dodatkowymi atrakcjami podczas zawodów było; malowanie twarzy, bańki mydlane i malowanie na płótnie.  Okazało się, że największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny. Imprezie towarzyszyły harcerze i wolontariusze z klas szóstych z obecnej szkoły.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc  i pokaz w rzucie dzidą i strzelaniu z łuku.

Zapraszamy do współpracy w przyszłym roku, ponieważ wszystkie dzieci miło spędziły czas w ruchu i na świeżym powietrzu.

Koordynator Agata Czekaj

[envira-gallery id=”2517″]

Przedstawienie ?Smerfy?

Rodzice dzieci z zerówki z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla przedszkolaków niezwykłą niespodziankę ? inscenizację teatralną na podstawie bajki ?Smerfy?. Całe przedstawienie było przygotowywane bardzo profesjonalnie i w tajemnicy przed dziećmi. Kostiumy Smefów, Hogaty i Gargamela wzbudziły wśród najmłodszej publiczności duży podziw. Przedszkolaki były zachwycone, a na ich twarzach pojawił się nie tylko uśmiech, ale zachwyt i przejęcie. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem: owacjom i oklaskom nie było końca. Na zakończenie Smerf Łasuch poczęstował dzieci przepysznym tortem, a pani Dyrektor podziękowała rodzicom za tak wielkie zaangażowanie, życząc dalszych sukcesów.

Sara Szocińska

Monika Sychowiec

[envira-gallery id=”2523″]

KONKURS EWANGELICZNY

13 maja 2017 r. w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się finał konkursu z Ewangelii wg św. Mateusza.

W konkursie uczestniczyło 108 uczniów z całej ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ i DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

1 miejsce ? Madaj Zuzanna kl. Va 66 pkt.

6 miejsce ? Ostapiuk Kinga kl. VIa 51 pkt.

7 miejsce ? Piegat Karolina kl. VIb  49 pkt.

48 miejsce ? Kowalczyk Elżbieta kl. Vb 31,5 pkt.

53 miejsce ? Grzywacz Jędrzej kl. Vb 29 pkt.

62 miejsce ? Wilk Patryk l. Vb 27 pt.

GRATULUJEMY!!!


Obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej

8 maja odbyły się w naszej szkole dwie uroczystości. Były to obchody 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz święto naszej szkoły imienia Stanisława Jachowicza. W tym dniu obok społeczności szkolnej do wspólnego świętowania przyłączyli się zaproszeni goście. Spotkanie upamiętniające zakończenie II wojny światowej odbyło się na cmentarzu w Aleksandrowie. Zostały złożone wieńce i  zapalone znicze pod pomnikiem w kwaterze wojennej. Uczniowie klasy 6a przygotowali program artystyczny, a chór pod kierunkiem pani Izabeli Piotrowskiej dodatkowo wzbogacił przedstawienie pięknym śpiewem. W tym dniu złożyliśmy hołd tym wszystkim, którzy oddali życie za naszą wolną Ojczyznę.

[envira-gallery id=”2537″]

Pięć złotych minut

19 maja 2017 r. uczniowie klasy VI b, Kacper Głaszczka, Justyna Gugulska i Karolina Piegat, uczestniczyli w VI Praskim Konkursie Pomocy Przedmedycznej ?Pięć złotych minut?.
Imprezie zorganizowanej w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie towarzyszył Festyn Edukacyjny ?Z 30-tką bezpieczniej?.
Nasza drużyna miała za zadanie udzielenie pierwszej pomocy w pięciu pozorowanych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia: utrata przytomności, krwotok z przedramienia, podejrzenie złamania kończyny dolnej, krwotok z nosa oraz utrata przytomności z brakiem oddechu.
Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego konkursu, jednak trochę zabrakło nam rutyny. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, zadania okazały się trudne, ale mimo to sporo się nauczyliśmy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i upominki.
Po zawodach czekał na nas smaczny poczęstunek. Na imprezę zostali zaproszeni bardzo dostojni goście, m.in. marszałek Sejmu RP Marek Borowski, oraz liczni sponsorzy. Organizatorami konkursu i festynu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30, Fundacja Prometeusz oraz Auto Szkoła.
Naszą drużyną opiekowała się pani Gabriela Małachowska, pod jej okiem przygotowywaliśmy się do konkursu. Pogodę mieliśmy wymarzoną, ciepłą i słoneczną.
Zachęcamy wszystkich, którym bliskie jest niesienie pomocy człowiekowi potrzebującemu, do udziału w przyszłorocznym konkursie.

[envira-gallery id=”2543″]

Cała Polska czyta dzieciom

22 maja kolejną niezwykłą osobą, która odwiedziła naszą szkołę w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom ?,  był telewizyjny prezenter ? Krzysztof Ziemiec.
Na początku spotkania między naszym gościem a dziećmi nawiązała się ciekawa rozmowa. Uczniowie opowiadali o pięknej okolicy, z której pochodzą, następnie pan Krzysztof  Ziemiec opowiedział o pracy telewizyjnego prezentera.  Kolejnym punktem programu było przeczytanie młodym słuchaczom wybranego przez wychowawcę klasy 3a fragmentu książki: ?Dżok ? legenda o psie ?.
W ramach podziękowań za przybycie i wspólne czytanie dzieci wręczyły słodki prezent, piękne laurki  i zapinkę z logo szkoły.
Na koniec spotkania p. Krzysztof  Ziemiec wpisał się do szkolnej księgi gości oraz złożył także swój autograf w jednej z książek z naszej biblioteki. Również z przyjemnością rozdawał autografy dzieciom. Spotkanie bardzo podobało się uczniom.



DZIELNICOWY  KONKURS  PLASTYCZNY

W naszej szkole odbył się kolejny konkurs plastyczny ?Krajobrazy Polski ? tradycje i współczesność?. W tym roku w związku z rokiem rzeki Wisły uczestnicy mieli za zadanie namalować krajobraz królowej polskich rzek.

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów  nauczania wczesnoszkolnego szkół podstawowych Dzielnicy Wawer.

Laureatami zostali:

  • kategoria wiekowa 6-7 lat : 1 miejsce ? Hanna Szuba  SP 195

2 miejsce ? Alicja Pawlikowska  SP 216

3 miejsce ? Maja Borejko  SP 116

  • kategoria wiekowa 8 lat: 1 miejsce ? Gabriela Wojtowicz  SP 216

2 miejsce ? Maja Buczkowska   SP  195

3 miejsce ? Jagna Klimowicz  SP 218

  • kategoria wiekowa 9 lat: 1 miejsce ? Jakub Żukowski  SP 195

2 miejsce ? Malena Cegłowska  SP 124

3 miejsce ? Alicja Eggert  SP 216

Katarzyna Kuranowska  ZS 116

  •   Wyróżnienia:

Julia Marciniak  ZS 116

Kamila Wargala  ZS  111


Wycieczka klasy 5b

Piękna, słoneczna pogoda i zadowolone miny uczestników to najlepsze pamiątki z wycieczki klasy 5b. Pod opieką p. Małgorzaty Gawendy i p. Marka Szparagi klasa udała się warszawskim tramwajem śladem inwestycji sfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Trwająca 60 minut lekcja była urozmaicona licznymi quizami i pokazami slajdów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników. W przyszłości planujemy podobne imprezy z aktywnym poznawaniem starej i nowej Warszawy.
Marek Szparaga

[envira-gallery id=”2550″]


KONKURS MATEMATYCZNY

W konkursie matematycznym wzięło udział 33 uczniów z klas drugich. Wyniki:

I miejsce Stanisław Piegat kl. 2 c, Wiktor Zieliński kl. 2 b

II miejsce Antoni Sójka kl. 2 b

III miejsce Nina Wesołowska kl. 2 a, Wojciech Bambynek kl. 2 a, Bartłomiej Piątek kl.2 c

Gratulujemy!

E.Kostrzewa


Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci z klasy Vb przygotowały uroczysty apel, podczas którego przypomniały wszystkim, jak ważne było dla Polaków uchwalenie pierwszej Konstytucji . Występ uświetnił chór szkolny.

[envira-gallery id=”2557″]

22 kwieTNIA ? Dzień Ziemi

Święto Ziemi w tym roku obchodzone było pod hasłem ?W kierunku natury?

Na tę okazję dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały gazetkę ścienną oraz quiz, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4-6. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Za każde prawidłową odpowiedź otrzymywali nagrody ? niespodzianki. Dodatkowo, każdy kto przyszedł do szkoły ubrany na zielono miał zagwarantowany dzień bez stresu, tzn. nie pisał niezapowiedzianych kartkówek i nie był pytany. Miejmy nadzieję, że uroczyste przeżywanie takiego dnia zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych uczniów.

Agnieszka Szczepanek


Rodzinne podchody w oddziale przedszkolnym

Dnia 22 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami i rodzeństwem, korzystając z uroków pobliskiego lasu bawiły się w podchody. W sobotnie popołudnie zebraliśmy się na szkolnym placu zabaw, aby podzielić się na dwie drużyny i wyruszyć na wspólną zabawę. Nie było łatwo ? koperty z zadaniami były ukryte w różnych miejscach lasu, a po ich znalezieniu należało wykonać zadania sportowe i przyrodnicze. Dzieci musiały wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Z kompletem punktów i zadowolonymi minami wszyscy dotarli do celu. Na uczestników podchodów czekały kiełbaski prosto z ogniska. Z pewnością był to dobry pomysł na aktywnie spędzony czas z rodziną i integrację całego zespołu klasowego.

Sara Szocińska

Monika Sychowiec

[envira-gallery id=”2572″]

Wycieczka do Pijalni Czekolady E.Wedel

Dnia 11 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy IIIb wybrały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E.Wedel. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak powstaje czekolada, jak również poznały historię fabryki E.Wedel. Później nastąpił najprzyjemniejszy moment, ponieważ dzieci dostały do degustacji ciepłą, pyszną czekoladę z bitą śmietaną. Jednak najwięcej radości sprawiła zabawa w mistrza czekolady. Uczniowie wykorzystując swoją wyobraźnię oraz białą czekoladę tworzyły wyjątkowe dekoracje na torciku wedlowskim. Na koniec warsztatów dzieci otrzymały Dyplom Mistrza Czekolady oraz drobny, słodki upominek.



Szkolny konkurs literacki pt. ,,Twórczość Stanisława Jachowicza w wierszach dzieci?

Szkolny konkurs literacki pt. ,,Twórczość Stanisława Jachowicza w wierszach dzieci? został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły 53 prace z klas I-III .

I miejsce

Zofia Wiernicka kl. IIIa

II miejsce

Joanna Gajewska kl.II c

Jan Gadoś kl. III a

III miejsce

Gabrysia Lipińska kl. III b

Patrycja Cupiał  kl.III b

Wyróżnienia :

Bogumił Lisowski kl.II a , Anna Pyra kl. II c,  Michał Brandys kl. III a, Julia Domurat kl. III a ,

Pola Iwańska kl.III b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Justyna Prejs

Agata Czekaj


Rowerowy Maj

Od 4 maja w naszej szkole wystartuje kampania Rowerowy Maj . Akcja promuje aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i zrównoważoną mobilność. Jej organizatorem jest m.st. Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.
Zasady są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel , który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Liczą się także inne środki transportu na kółkach np. hulajnogi lub rolki. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym.

Jesteśmy do niej świetnie przygotowani. Pod koniec kwietnia w każdej klasie odbyły się warsztaty, przekazaliśmy Państwu broszury informacyjne na temat kampanii,  a przed szkołą powstał nowy parking rowerowy. Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi Salwie za dostarczenie do szkoły stojaków rowerowych.

Justyna Prejs

[envira-gallery id=”2580″]

PODSUMOWANIE AKCJI ?RODACY-BOHATEROM?

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję wrocławskiego Stowarzyszenia Odra-Niemen RODACY-BOHATEROM. Projekt ma szeroki zasięg działania. Wspiera środowiska kombatanckie: na Białorusi (Grodno, Lida, Brześć) ? Stowarzyszenie Żołnierzy AK; na Litwie ? Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień?39; na Ukrainie? Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych; a także Sybiraków, polskie szkoły oraz polskie rodziny i środowiska rozwijające i podtrzymujące polską tożsamość i kulturę narodową.

W odsłonie wielkanocnej zbieraliśmy żywność na paczki świąteczne. Oprócz darów żywnościowych dzieci przygotowały własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Koordynatorem akcji w szkole była pani Justyna Prejs we współpracy z panią Moniką Sychowiec i panią Sylwią Grab. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy !!!

Podsumowanie zbiórki:

cukier, mąka 45 kg.

kasza, ryż 35 szt.

makaron 55 szt.

czekolada 30 szt.

dżem, powidła 3 szt.

herbata ekspresowa 40 szt.

herbata sypana 4 szt.

kakao , czekolada 9 szt.

kawa rozpuszczalna  6 szt.

kawa sypana 4 szt.

konserwy  23 szt.

olej 3 szt.

owoce w puszce 4 szt.

przyprawy 9 szt.

słodycze ( ciastka , batony ) 45 szt.

warzywa konserwowe 14 szt.

inne artykuły spożywcze 5 szt.

artykuły kosmetyczne 11 szt.

[envira-gallery id=”2585″]

Konkurs historyczny ?Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego?

30 marca w XXV Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu ?Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego?. Jego uczestnicy w licznie zgromadzonej grupie ok. 150 osób odpowiadali przez 90 minut na pytania dotyczące problemów polskiej wojskowości w latach 1764-1864. Za kilka dni poznamy wyniki. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta -Tomka z klasy 6b, który ma szanse zostać finalistą , a nawet laureatem tego prestiżowego konkursu.
Marek Szparaga


SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA ?LITERIADZIE?

24 marca 2017 r. uczniowie SP nr 124 wraz z wychowawczynią M. Wasilewską brali udział w Dzielnicowym Konkursie ?Literiada? zorganizowanym w SP nr 195. Zadaniem uczniów było między innymi układania puzzli na czas, wykonanie czynności na podstawie pisemnej informacji, ułożenie i wyjaśnienie związków frazeologicznych, zaprezentowanie reklamy książki. Uczniowie wykazali się wiadomościami i zajęli II miejsce.

Maria Wasilewska

[envira-gallery id=”2591″]

Wycieczka klas szóstych do Polskiego Radia

14 i 27 marca klasy szóste odwiedziły Polskie Radio. Uczniowie dowiedzieli się jak przygotowuje się i prowadzi audycje radiowe w poszczególnych studiach, a nawet sami dokonali próbnego nagrania.



RODACY BOHATEROM


Konkurs Twórczości Obcojęzycznej

20 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Twórczości Obcojęzycznej. Uczestnicy konkursu śpiewali, recytowali  oraz odgrywali krótkie scenki w języku angielskim i niemieckim. Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych: Sylwia Grab, Martyna Wolska i Dorota Włodarczyk. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ogłaszamy wyniki:

KLASY 0?III

I miejsce: Jadwiga Kierdal, Oliwia Rajczykowska,Julia Stanisz, Zofia Wernicka? 3a

II miejsce: Joanna Bajszczak, Iza Hajzik, Sara Milczek- 3a

III miejsce: Helena Kowalska ? 1a

Wyróżnienie: Kasia Jakubiak -3b, Melania Zawadzka- 3a

KLASY IV-VI

I miejsce: Julia Dec, Karolina Piegat, Weronika Wójcik ? 6b

II miejsce: Maja Horosz, Ola Skalska? 6b

III miejsce: Barbara Kos, Antonina Larwińska ? 4a

Wyróżnienie: Gabriela Łapa ? 4a

Gratulujemy!



VII WAWERSKIE ZAWODY MATEMATYCZNE  ?Matematyka jest miarą wszystkiego?

Dzielnicowy konkurs Wawerskie Zawody Matematyczne składa się z dwóch etapów.  Do pierwszej części konkursu,  w dniu 3 lutego 2017 roku, przystąpiło 142 uczniów klas V i VI z dziesięciu wawerskich szkół podstawowych. Trzydziestu uczniów z najwyższymi wynikami zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu, który odbył się            w naszej szkole w dniu 23 marca 2017 roku. Bezpośrednio po drugim etapie odbyły się warsztaty, na których uczniowie nauczyli się szybkiego wyliczania dni tygodnia dla dowolnej daty w obecnym wieku oraz zapoznali się         z tajnikami optyki. Warsztaty poprowadził p. Andrzej Szczechla. Po warsztatach nastąpiło podsumowanie konkursu    i wręczenie nagród.

Konkurs został objęty patronatem Kuratora Oświaty.

Wyniki konkursu:

I miejsce ? Jan Niedziałek SP 124

II miejsce ? Marcin Sudenis SP 138

III miejsce ? Kinga Ostapiuk SP 124

Wyróżnienia:

Matylda Kowalska SP 86

Barbara Staszewska SP 204

Julian Gajek SP 128

Michał Jędrzejewski SP 204

Agnieszka Szczepanek



SZKOLNY KONKURS ?MAM TALENT?

Dnia 21.03. 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs ?Mam Talent?. Chętni uczniowie z klas IV ? VI zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne bądź inne przed całą społecznością szkolną. Występy oceniała szanowna Komisja w składzie której zasiedli uczniowie: Aleksandra Maciak i Karolina Piegat oraz nauczyciele: pani Anna Aleksandruk i pani Dorota Włodarczyk. Uroczystość poprowadziła Weronika Wójcik ? przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Po konkursie uczniowie klas IV ? VI bili rekordy w żonglerce piłką nożną.

Agnieszka Szczepanek


KURATORYJNY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

7 marca 2017r. poznaliśmy laureatów i finalistów kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla szkół podstawowych.

Z radością i dumą informujemy, że Dominika Łabęcka, uczennica klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 124 została laureatką  tego konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


WYCIECZKA  DO  SEJMU

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej otwiera swoje podwoje dla Szkół Podstawowych bardzo rzadko. Nam się udało i 28 lutego klasy 6a i 6b mogły w towarzystwie p. Doroty Włodarczyk, Martyny Wolskiej i Marka Szparagi pojechać z wizytą na ulicę Wiejską.

Zajęcia rozpoczęły się w biurze przepustek, gdzie opiekunowie otrzymali przepustki. Następnie przeszliśmy , jak na lotnisku, bramkę kontrolną, za którą dołączył do nas przewodnik. W jego towarzystwie spędziliśmy około godziny podczas której mogliśmy obejrzeć  salę plenarną , hol sejmowy , biura poselskie i makietę budynków należących do zespołu parlamentarnego. Prowadzący zajęcia zapoznał uczniów z historią, organizacją i zadaniami  Sejmu. Wszyscy otrzymali skromne pamiątki wizyty w parlamencie.

Udany wyjazd uatrakcyjniła wspaniała , przedwiosenna pogoda.

[envira-gallery id=”2622″]

Beata Tadla czyta dzieciom

Kolejną niezwykłą osobą,  która odwiedziła naszą szkołę w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom ? była radiowo- telewizyjna prezenterka ? Beata Tadla.

Na początku spotkania  nasz gość p. Beata przywitała się i nawiązała rozmowę z dziećmi o minionych feriach.  Dzieci z  zaciekawieniem opowiadały o swoich przeżyciach w okresie feryjnym. Uczniowie  mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca telewizyjnego prezentera. Temat ten niezwykle zaciekawił uczniów, którzy zadali naszemu gościowi kilka interesujących pytań.

Następnie pani Beata Tadla  przeczytała fragment książki

  1. ,,Bajki pełne miłości ? którą napisała wspólnie z innymi osobami.

Tekst lektury wciągnął uczniów, którzy słuchali z ogromnym zainteresowaniem. W ramach podziękowań za przybycie i wspólne czytanie dzieci wręczyły słodki prezent,  piękne laurki , dyplom oraz ręcznie wykonany portret naszego gościa .

Na koniec spotkania p. Beata Tadla wpisała się do naszej szkolnej księgi gości oraz złożyła także swój autograf w jednej z książek z naszej biblioteki.  Spotkanie bardzo podobało się uczniom.

Agata Czekaj

[envira-gallery id=”2624″]

Maszyno ? Robótki w oddziale przedszkolnym

Dnia 31 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły
w kreatywnych warsztatach z szycia. W trakcie zajęć dzieci przechodziły przez wszystkie etapy projektowania przytulanki ? misia. Dzieci wycinały szablony, odrysowywały na materiale, wspólnie ozdabiały i wypychały małe dzieła sztuki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a szczególnie powstałe misie.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

[envira-gallery id=”2637″]

SPOTKANIE Z KAPITANEM WYDERKĄ

31 stycznia w klasach drugich odbyły się spotkania z Kapitanem Wyderką.Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać podczas zabaw na powietrzu. Przedstawiciele Policji omówili wszystkie zagrożenia, począwszy od wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, poprzez jazdę na sankach w niebezpiecznych miejscach, aż do wspomnianych wojen na śnieżki, które również mogą być niebezpieczne. Dzieci chętnie udzielały się podczas zajęć i wykazywały dużą wiedzą w zakresie choćby udzielania pomocy osobom pod którymi zarwał się lód. Przedstawiciel delegatury BBiZK rozdał wszystkim dzieciom książki pt. Kapitan Wyderka, dzięki którym dzieci będą mogły w łatwy i przyjazny sposób utrwalić i pogłębić zdobytą podczas zajęć wiedzę.

Justyna Prejs


ZNANE OSOBY CZYTAJĄ DZIECIOM

27 stycznia do naszej szkoły zawitała wyjątkowa osoba ? pani Joanna Racewicz .  Przybyła  na zaproszenie w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?.
Pani Joanna w kilku słowach opowiedziała nam o swoim zawodzie-  jakim jest prezenter telewizyjny. Dzieci miały również okazję zadać kilka pytań.
Po krótkiej rozmowie dotyczącej zawodu naszego gościa, przystąpiliśmy do czytania książki.
Pani Joanna przeczytała  fragment  książki pt. ,,Zosia z ulicy kociej,, .
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tekst czytanej książki.
Kolejnym punktem w programie był występ dzieci przygotowany specjalnie dla gościa. Uczennice z  klasy 3a zaprezentowały układ taneczny ,,Taniec chocolada,,
Na koniec spotkania miał miejsce najbardziej oczekiwany przez dzieci moment ? w zamian dzieci wręczyły pani Joannie  piękne, własnoręcznie zrobione kwiaty z papieru , dyplom, słodki upominek i zapinkę z logo naszej szkoły.
Pani Joanna również z wielką cierpliwością rozdawała autografy dzieciom.

Bardzo dziękujemy za przybycie.

Agata Czekaj

[envira-gallery id=”2652″]

V A  W  ZAMKU  KRÓLEWSKIM

24 stycznia klasa Va pod opieką p. Małachowskiej i p. Szparagi udała się do Zamku Królewskiego, aby wziąć udział w lekcji poświęconej  średniowiecznym rycerzom.
Po dotarciu na miejsce, opiekę nad nami przejął sympatyczny i bardzo kompetentny nauczyciel-przewodnik, który przybliżył uczniom tematykę zajęć. Nasi podopieczni mogli dowiedzieć się, kim byli rycerze, gdzie mieszkali i czym się zajmowali. Prowadzący pytał o zasady kodeksu rycerskiego i zwyczaje panujące na dworach książęcych czy średniowiecznych polach bitew. Prelekcja została uatrakcyjniona pokazami praktycznymi. Mogliśmy przymierzyć rycerską zbroję czy podszkolić się we władaniu mieczem i prowadzeniu pojedynku. Na koniec każdy z nas miał możliwość potrzymać rycerskie miecze zarówno jednoręczne, jak i dwuręczne.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie uczyli się i bawili, wykazując cały czas ogromne zainteresowanie lekcją. Z wielką przyjemnością planujemy w przyszłości udział w kolejnych lekcjach muzealnych.

Marek Szparaga

[envira-gallery id=”2657″]

MIKOŁAJ W ?ZERÓWCE?

W czwartek 22 grudnia, dzięki pani Dyrektor, do naszej klasy przyszedł św. Mikołaj! Nie udało nam się go zobaczyć, ale zostawił karteczkę i mnóstwo prezentów! Wśród nich była piłka, karty, różne klocki, rozwijające gry? Dzieciom towarzyszyło dużo emocji i świetna zabawa!

Sara Szocińska

Monika Sychowiec

[envira-gallery id=”4064″]

Świąteczne smakołyki

W poniedziałek 19 grudnia w oddziale przedszkolnym wspólnie dekorowaliśmy pierniczki. W całej klasie można było poczuć przedsmak Świąt. Każde z dzieci miało wiele ciekawych pomysłów i dzięki temu ciasteczka wyszły niepowtarzalnie i bardzo apetycznie! Tak bardzo, że z trudnością udało nam się poczekać z degustacją do klasowej Wigilii.

Sara Szocińska

Monika Sychowiec

[envira-gallery id=”4069″]

PROJEKT CYBERNAUCI

12 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Cybernauci ? bądź bezpieczny w sieci !!!  W szkoleniach wzięli udział uczniowie klas II c , IV a , IV b. Projektem zostali również objęci rodzice oraz nauczyciele. Celem projektu jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

Justyna Prejs

[envira-gallery id=”4077″]

Aniołki trochę inaczej

Dnia 20 grudnia w ramach akcji ?Rodzic w szkole? pani Ania Sztramska ? Strzelczyk przeprowadziła zajęcia plastyczne pt. ?Aniołki trochę inaczej?. Dzieci miały okazję wykonywać aniołki z różnego rodzaju makaronu i masy solnej. W trakcje zajęć powstały cudne aniołki. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy. Dziękujemy pani Ani za przygotowanie materiałów i poświęcony czas.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

[envira-gallery id=”4083″]


KONKURS ? ZASADY UCZNIOWSKIEGO SAVOIR VIVRE?

Julia Dziadak z klasy 2 a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym? ZASADY UCZNIOWSKIEGO SAVOIR VIVRE?. Na konkurs wpłynęły 132 prace z 17 szkół. Gratulujemy!

[envira-gallery id=”4087″]

Teatr Tańca ?Kwieciste Gwiazdy?

W piątek, 16 grudnia gościliśmy w naszej szkole uroczy Teatr Tańca ?Kwieciste Gwiazdy?. Odbył się pokaz swoistej sztuki tanecznej w wykonaniu dzieci z Ukrainy. Mogliśmy obejrzeć rosyjskie i ukraińskie tańce ludowe oraz miniatury baletowe. Zachwycała też muzyka i stroje.

Pokaz sfinansowała Rada Rodziców- za co składamy serdeczne podziękowania ?

[envira-gallery id=”4095″]

Kiermasz Świąteczny

12 grudnia odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Liczne stoiska rozbłysły rękodziełem naszych uczniów, a chór swoim koncertem wprowadził nas w bożonarodzeniowy nastrój! Pomiędzy zakupami i oglądaniem stoisk można było zatrzymać się w kawiarence i degustować świąteczne specjały. Zapraszamy za rok na kolejny taki kiermasz!

[envira-gallery id=”4102″]

Nietypowa lekcja języka polskiego i historii czyli 2 w 1

1 i 2 grudnia uczniowie klas 4 ? 6 mieli możliwość uczestniczenia w nietypowych zajęciach ? autorka komiksu ?Tajemnica 13 portali? pani Monika Rudnicka przeprowadziła warsztaty w oparciu o ten właśnie komiks. Podczas zajęć uczniowie poznawali historię Dzielnicy Wawer i uczyli się, jak pokazywać uczucia i wyrażać emocje poprzez komiksowe postacie.

[envira-gallery id=”4109″]

SPOTKANIE Z PISARZEM WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

5 grudnia 2016 uczniowie klas 1 ? 3 uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci ? Wojciechem Widłakiem. Pisarz ma w swoim dorobku około 30 książek, ale najbardziej znane i poszukiwane przez małych czytelników (a może nie tylko) są te o Panu Kuleczce. Były opowieści o pomysłach na książki, o sposobie pracy, a potem ustawiła się bardzo długa kolejka po autografy. Zniknęły również wszystkie książki Wojciecha Widłaka z bibliotecznej półki, ale zniknęły w sposób kontrolowany, tzn. są u czytelników  ?

[envira-gallery id=”4114″]

Turniej Szachowy Najmłodszych

Dnia 10 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się ?Pierwszy Turniej Szachowy Najmłodszych? dla uczniów klas 1-3 Wawerskich Szkół Podstawowych. W turnieju wzięło udział 27 uczestników. Nasza szkoła była reprezentowana przez 7 uczniów: Jan Gadoś (klasa 3a), Tomasz Skowroński (klasa 1a), Maksymilian Kępka (klasa 2c), Marcel Anczewski (klasa 2c), Franciszek Twardoch (klasa 2c), Stanisław Targański (klasa 2a), Stanisław Piegat (klasa 2c). Sędzią zawodów był pan Paweł Rymarowicz. Zawodnikom przyznano puchary za trzy pierwsze miejsca oraz nagrody rzeczowe za sześć pierwszych miejsc. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Przyznano również Nagrodę Specjalną dla najmłodszego uczestnika Turnieju, Tomasza Skowrońskiego, sześciolatka z naszej szkoły.

Cieszymy się ze sportowej atmosfery i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Poniżej lista zwycięzców:

1 miejsce Bukowski Mariusz SP204

2 miejsce Gadoś Jan SP124

3 miejsce Buk Michał SP109

4 miejsce Ferdyn Oliwia SP109

5 miejsce Skowroński Tomasz Sp124

6 miejsce Gromek Błażej Sp109

Organizatorzy bardzo dziękują za przybycie i zapraszają ponownie.

Joanna Szczepańska

Martyna Wolska

Andrzej Gawenda

[envira-gallery id=”4119″]

MIKOŁAJKI

W poniedziałek 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu w szkole dominującym kolorem był czerwony. Nie zabrakło też na głowach naszych uczniów Mikołajkowych czapek. Śnieżynki z Samorządu Uczniowskiego odwiedzały kolejno wszystkie klasy i częstowały dzieci cukierkami i lizakami. W tym dniu atmosfera w szkole była bardzo przedświąteczna, każdy był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Agnieszka Szczepanek

[envira-gallery id=”4131″]

?WIEM CO JEM?

W listopadzie w naszej szkole odbył się cykl warsztatów w ramach kampanii społecznej ?Wiem co jem ?. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas drugich. Na spotkaniach prowadzonych przez trenerów, posiadających wykształcenie z zakresu żywienia i dietetyki poruszano tematykę zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, a na ostatnim spotkaniu odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci samodzielnie przygotowywały smaczne i zdrowe posiłki. Zrobiły m.in. pastę z tuńczyka i jajka, twarożek ze szczypiorkiem, dip jogurtowy do surowych warzyw. Praca sprawiła im wiele przyjemności, podobnie było z degustacją.

Justyna Prejs

[envira-gallery id=”4136″]

KONKURS KALIGRAFII

Z okazji obchodzonego w Tarnobrzegu Roku Stanisława Jachowicza Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza

zaprosiło szkoły noszące zaszczytne imię tego wspaniałego pedagoga  do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kaligrafii.

Pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica ? Dominika Łabęcka

Oto jej praca:

Zadaniem uczestników było odręczne przepisanie krótkiego fragmentu tekstu naszego wspólnego patrona na papierze określonego formatu. Pismo musiało być czytelne, równe, staranne, eleganckie i kunsztowne, a praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenia tekstu. Autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki stanowiły dodatkowy walor. Jury oceniało nadesłane prace, uwzględniając możliwości uczniów ze względu na ich wiek.


Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Dnia 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim ulubionym misiem. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, śpiewały piosenki, a także brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Ten dzień w oddziale przedszkolnym był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

[envira-gallery id=”4139″]

Dzieciństwo bez próchnicy

Dzieci z oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczą w projekcie ?Dzieciństwo bez próchnicy?. Program ten współfinansowany jest przez Szwajcarię (SWISS CONTRIBUTION) w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia. Program skierowany jest do małych dzieci, rodziców, wychowawców i promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. Program ?Dzieciństwo bez próchnicy? oferuje szereg korzyści dla przedszkolaków i ich rodziców. Nauczyciele zdobyli wiedzę i umiejętności, które pomogą urozmaicić prowadzenie zajęć, z kolei rodzice dowiedzieli się w jaki sposób dbać o zęby. Przedszkolaki były bardzo zadowolone
z przeprowadzonych zajęć i otrzymanych prezentów.

Monika Sychowiec

Sara Szocińska

[envira-gallery id=”4142″]

?Wielkie czytanie Sienkiewicza? w Szkole Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza

15 listopada w setną  rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza  w Szkole Podstawowej nr 124 miało miejsce?Wielkie czytanie Sienkiewicza? . Dobry przykład dała pani dyrektor Wysocka odczytaniem pierwszego akapitu powieści ?Ogniem i mieczem?, a potem?.ożyli bohaterowie sienkiewiczowscy! Do pojedynku stanęli Andrzej Kmicic i pan Michał Wołodyjowski, a kiedy padły znamienne słowa ?Kończ waść! Wstydu oszczędź? zebrani przestali oddychać, tylko słychać było przyspieszone bicie serc. Z jakąż ulgą odetchnęli wszyscy, kiedy do ?rodzinnej? fotografii stanęli obydwaj rycerze.

Z bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza, za pośrednictwem osób czytających, uczniowie spotykali się podczas przerw w szkolnej bibliotece, oglądali też jego książki  i mogli zapoznać się z biografią pisarza. Wśród osób czytających byli nauczyciele, uczniowie, goście z Biblioteki Publicznej w Miedzeszynie, którym serdecznie dziękujemy; równie serdecznie dziękujemy członkom  Stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej SEMPER FIDELIS RES PUBLICAE , że znaleźli czas, by pojawić się w naszej szkole.  W tym szczególnym dniu wsparła nas również odczytaniem fragmentu powieści ?W pustyni i w puszczy? pani Jolanta Matłaszek, która regularnie czytuje dzieciom podczas długich przerw dwa razy w tygodniu ? za tę regularność dziękujemy najbardziej.

?Wielkie czytanie Sienkiewicza?zakończył test na uwagę i spostrzegawczość, z którym zmierzyli się chętni uczniowie. W tej dziedzinie nie do pobicia okazała się uczennica klasy VIa Kinga Ostapiuk, ale gratulacje należą się również Julii Jakubiak, Mai Nesce i Zuzi Szałas z klasy VIc; Zosi Kalinowskiej , Julii Rokickiej i Zuzi Walenta z klasy VIa.

[envira-gallery id=”4151″]

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Pluszowego Misia. Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas IV ? VI konkurs na klasę, która przyniesie w tym dniu do szkoły najwięcej misiów. W klasach podczas lekcji, na korytarzu szkolnym podczas przerw, wszędzie były MISIE. Małe, duże, grube, chude, szare i kolorowe. Były też MISIE AMBITNE, które zasiadały w szkolnych ławach z długopisem lub ołówkiem w ręku, był też MIŚ ? NAUCZYCIEL, który  zajmował miejsce za biurkiem przy komputerze. Z kieszeni  p. Małgorzaty Gawendy wystawały dwa MISIE USPORTOWIONE. Misie były wszędzie: na półkach, w plecakach, w siatkach, w kieszeniach?.

Wygrała klasa 5a, która przyniosła 138 najukochańszych przytulanek,

drugie miejsce zajęła klasa 4b, która przyniosła 93 maskotki.

Uśmiech na twarzach dzieci ? to najlepsze podsumowanie zorganizowanego Dnia Pluszowego Misia.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w tym dniu przyłączyli się do zabawy.

Serdecznie dziękuję uczennicom klasy IVa i IVb za bezbłędne zliczenie maskotek.

GALERIA ZDJĘĆ ? 25 LISTOPAD ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Agnieszka Szczepanek

[envira-gallery id=”4158″]


Dyskoteka Andrzejkowa

24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.  Zabawa trwała 3 godziny. Nasz DJ, Pan Paweł, zadbał o to, by na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów. Dzięki temu wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Niezwykłą atrakcją zabawy andrzejkowej były wróżby przygotowane przez uczniów. W czasie tego magicznego wieczoru można było poznać imię przyszłego partnera, znaczenie swojego imienia  oraz posłuchać ciekawych przepowiedni. Oczywiście wierzymy, że wszystkie wróżby się spełnią, a przede wszystkim te dobre.

Galeria zdjęć

Agnieszka Szczepanek


Dzień Życzliwości

21 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten ma na celu promowanie przyjaznych emocji na co dzień . Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. Na kilka dni przed Dniem Życzliwości Samorząd Uczniowski wywiesił plakat  i ogłosił konkurs na najżyczliwszą osobę w szkole.  Uczennice z klasy Va: Zosia Binkiewicz, Oliwka Gałonzowska oraz Wiktoria Tomaszewska przygotowały dla wszystkich koniczynki,  którymi uczniowie wzajemnie obdarowywali się. Najwięcej koniczynek otrzymali i tym samym zostali wybrani NAJŻYCZLIWSZYMI UCZNIAMI:

Marcin Trznadel z klasy Va

Alinka Brzezińska z klasy IVa

oraz Weronika Maszner z klasy IVb

Serdecznie dziękuję Zosi, Oliwce oraz Wiktorii za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Najżyczliwszym  uczniom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Szczepanek


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, a w szczególności Hania Malinowska, Ola Maciak i Basia Jędrzejewska z klasy VIa, przygotowały dla uczniów klas IV ? VI quiz. Na każdej przerwie w poniedziałek w dniu 21 listopada dziewczęta sprawdzały wśród swoich kolegów i koleżanek  znajomość praw dziecka. Dla najlepszych były upominki.

Serdecznie dziękuję Hani, Oli i Basi za fantastyczne przygotowanie i przeprowadzenie quizu.

Agnieszka Szczepanek

[envira-gallery id=”4165″]

KONKURS O JÓZEFIE WYBICKIM

IV edycja organizowanego przez XXV Liceum Konkursu o Józefie Wybickim upłynęła w tym roku pod znakiem działalności politycznej licealnego patrona. Nasi uczniowie przystapili jak co roku do konkursu, tym razem w liczbie pięciu. Zgłosiło się dwóch uczniów z klas piątych i trzech z szóstych. Uczestnicy najpierw wykonywali prace plastyczne, a 21 września napisali przy Halnej 20 test, składający się z kilkunastu pytań. Tradycją naszej szkoły stały się wysokie lokaty w tym konkursie. Nie inaczej było w tym roku. Uczeń klasy 6b Tomek Hilsberg zajął drugie miejsce,zaś Zosia Kalinowska z 6a trzecie. Laureaci otrzymali cenne nagrody. Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w roku przyszłym.

Marek Szparaga


KONKURS ?DZIEJE ORĘŻA I LOSY ŻOŁNIERZA POLSKIEGO?

 7 listopada odbył się w naszej szkole etap I ogólnopolskiego konkursu ?Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego?. Tematyka konkursu dotyczyła okresu 1764-1795. Uczniowie przez 90 minut rozwiazywali wcale nie łatwy test, składajacy się z dwudziestu kilku pytań. Sposród naszych pięciu uczestników  najlepiej spisał się Tomek Hilsberg z klasy 6b, który zakwalifikował się do etapu rejonowego. Tomek uzyskał 31 na 37 punktów ( minimum kwalifikacyjne wynosiło 28 punktów). W kolejnym etapie zakres tematyki zostanie rozszerzony do lat 1764-1864. Trzymamy kciuki i życzymy Tomkowi powodzenia w dalszej rywalizacji.

Marek Szparaga


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

1 miejsce: MIKOŁAJ GROSIAK klasa 6b 19 pkt.+17 pkt. w dogrywce

2 miejsce: TOMASZ HILSBERG klasa 6b 19 pkt.+16 pkt. w dogrywce

3 miejsce MILENA MAJEWSKA klasa 5b 19 pkt.+11 pkt. w dogrywce

4 miejsce WERONIKA WÓJCIK klasa 6b 19 pkt.+0 pkt.

5 miejsce: Jaszcyński Tomasz 6b, Mazurek Michalina 6a, Piegat Karolina 6b, Sobański Jan 6a   wszyscy po 18 pkt.

9 miejsce: Głaszczka Kacper 6b, Kierdal Franciszek 5a, Łabęcka Dominika 6c  wszyscy po 17 pkt.

12miejsce: Kowalczyk Elżbieta 5b, Kurek Wiktor 6a, Piotrowski Jakub 6b, Składanek Bartosz 5b, Zagrabski Grzegorz 6c, Zając Szymon 5a   wszyscy po 16 pkt.

18 miejsce: Jakubaszek Tomasz 5a, Szczegot Artur 5a   obaj po 15 pkt.

20 miejsce: Dajna Martyna 5b, Grzywacz Jędrzej 5b, Petrow-Ganew Antoni 5a, Szałas Zuzanna 6c, Wilk Marcel 5b wszyscy po 14 pkt.

25 miejsce: Binkiewicz Zofia 5a, Franaszek Piotr 5a, Gruszczyński Jan 5a, Jakubiak Julia 6c, Jałocha Wiktoria 5b, Król Joanna 5b, Madaj Zuzanna 5a, Mielcuch Bartłomiej 5b, Osadczuk Bogdan 5b, Samojłowicz

Monika 6a, Staszkiewicz Tadeusz 5a      wszyscy po 13 pkt.

36 miejsce: Dudman Joshua 5b, Kapelewska Kinga 6c, Okrzeja Oskar 5a, Włodarski Dawid 5b      wszyscy po 12 pkt.

41 miejsce: Cieślewicz Sebastian 5a, Daukszewicz Hanna 5b, Gaworska Gabriela 5a, Hajzik Grzegorz 5a, Rutkowski Filip 5a, Sargsyan Karina 5b, Tomaszewska Wiktoria 5a      wszyscy po 11 pkt

48 miejsce: Bulikowska Julia 5b, Czyżewska Wiktoria 5b, Gałonzowska Oliwia 5a, Krzemińska Karolina 5a, Maciejewska Wiktoria 5a, Majszczyk Oliwia 5b, Trossowski Michał 5a, Wieszczek Krzysztof 5b

wszyscy po 10 pkt.

56 miejsce: Płaza Katarzyna  5a,  Skrzeczkowski Kacper 5b, Żmigrodzki Filip 5a, Wilczyński Maciej 5b          wszyscy po 9 pkt.

59 miejsce: Bartczak Daniel 5a, Petrow-Ganew Maciej 5a, Trznadel Marcin 5a, Wilk Patryk 5b           wszyscy po 8 pkt.

63 miejsce: Kowalczyk-Plewa Stanisław 5b   7pkt.

64 miejsce: Zakrzewski Paweł  5b     6pkt.


ŚNIADANIE DAJE MOC !!!

Nasza szkoła, a szczególnie uczniowie z klas IIa, IIb ,IIc , IIIa , IIIb, IIIc od października uczestniczyli w programie ?Śniadanie daje moc?. Celem programu było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Finał akcji odbył się 8 listopada, bo to właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Śniadania. Nasi uczniowie ze zdrowych, świeżych produktów przygotowali pyszne kanapki, soki, przekąski śniadaniowe. Przygotowaniom i degustacji towarzyszyły pogadanki, zagadki i zajęcia plastyczne, w których dzieci ujęły 12 zasad zdrowego odżywiania.

Justyna Prejs

[envira-gallery id=”4180″]

Klasy drugie na basenie

Klasy drugie co tydzień uczestniczą w zajęciach nauki pływania na basenie w Aninie. Robimy duże postępy !

[envira-gallery id=”4188″]


?SPRAWKI SPOD SZKOLNEJ ŁAWKI?

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszy numer gazetki szkolnej ?Sprawki spod szkolnej ławki?. A w numerze, m.in. wywiad z Przemysławem Saletą oraz przedstawiamy naszą absolwentkę ? Agnieszkę Maciak. W skład redakcji  wchodzą : Weronika Wójcik, Julia Dec, Julia Jakubiak, Dominika Łabęcka, Zosia Kalinowska oraz Ola Maciak.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią gazetki. Znajdziesz ją w zakładce: Samorząd Szkolny.

Jeśli chcesz sprawdzić się w roli dziennikarza, przeprowadzić wywiad, wyrazić opinię  o ostatnio obejrzanym filmie, spektaklu, przeczytanej książce?, jesteś dobrym obserwatorem i chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi ? TO WŁAŚNIE CZEKAMY NA CIEBIE.

A może masz własny pomysł na ciekawą rubrykę w szkolnej gazetce lub chcesz współpracować z nami, a nie masz pomysłu ? ? NA CIEBIE TEŻ CZEKAMY.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Weroniki Wójcik (przewodnicząca Samorządu Szkolnego) lub do p. A.Szczepanek

Zapraszamy do współpracy ?

A.Szczepanek


Ciekawe spotkania

Z okazji Tygodnia Misyjnego w dniu 12.10.2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie z byłą misjonarką z Zambii Panią Katarzyną Kamińską.

Pani Kasia opowiadała dzieciom o swojej pracy na misjach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentację i słuchały o tym jak wygląda życie ich rówieśników w Zambii. Tym bardziej radość nasza jest większa, ponieważ Pani Kasia jest absolwentka naszej szkoły.

Dziękujemy Pani Kasi za to miłe spotkanie i życzymy wszelkich sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Siostrze Zofii dziękujemy za zorganizowanie tego ciekawego spotkania:)


?Bezpieczny przejazd ? zatrzymaj się i żyj!?

W ramach kampanii społecznej ?Bezpieczny przejazd ? zatrzymaj się i żyj!? ?  29 września w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów  z pracownikami PKP, którzy w oparciu o prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne przybliżyli zebranym zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Nadrzędnym celem kampanii jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, co w rezultacie powinno ograniczyć liczbę wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali gadżety tematyczne i słodki upominek.

Justyna Prejs

[envira-gallery id=”4208″]

Wawer ? magia różnorodności

25 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 124 licznie uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym ?Wawer ? magia różnorodności?, który był jedną z imprez związanych z obchodami 150-lecia  Dzielnicy Wawer.

Uczniowie klas szóstych  ?  Dominika Łabęcka, Tomek Hilsberg i Kacper Głaszczka ? wsparli drużyny Mieszkańców i Aktorów biorące udział w konkursie wiedzy o Wawrze.

Pani Izabela Piotrowska, opiekunka chóru szkolnego i nauczycielka muzyki, przygotowała występy artystyczne w wykonaniu chóru, solistów oraz absolwentów  SP124. Dzięki temu na scenie ? oprócz gwiazd ? pojawili się jedyni reprezentanci szkół wawerskich ? uczniowie naszej szkoły.

Wykonano  następujące utwory: ?Piosenka o mojej Warszawie? ? chór i soliści ? Justyna Gugulska, Karolina Piegat i Grześ Hajzik; ?Nasza warszawska syrenka? w wykonaniu chóru, ?Tramwajem po Warszawie? w wykonaniu chóru z Grzesiem Hajzikiem w roli konduktora. Uczniowie i absolwenci wykonali także przeboje festynu szkolnego, znane też z Wawerskiego Powitania Lata ? ?Mię, Mię, Międzylesie?, ?Odę do Radości? i ?Ale, Ale, Aleksandrów?, a towarzyszyły im czirliderki ? dziewczęta z naszej szkoły.

Wszyscy doskonale się bawili i miło spędzili czas.

[envira-gallery id=”4213″]

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów słodki upominek oraz wróżbę na wesoło. Oby więcej było takich pięknych  i radosnych chwil.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego ? Agnieszka Szczepanek

[envira-gallery id=”4218″]

VI ŚWIATOWY DZIEŃ  TABLICZKI MNOŻENIA

30 września obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem ?Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają?. Do tego dnia przygotowywaliśmy się cały tydzień. Codziennie uczniowie naszej szkoły rozwiązywali łamigłówki, tym samym przypominali sobie mnożenie do 100. W piątek podczas przerw komisje egzaminacyjne złożone z uczniów SP124 sprawdzały wśród swoich kolegów znajomość tabliczki mnożenia. Uczestnicy zabawy za zdanie egzaminu otrzymywali order Eksperta Tabliczki Mnożenia.

[envira-gallery id=”4223″]

Wszystkim, którzy mieli odwagę przystąpić do egzaminu GRATULUJEMY.

Agnieszka Szczepanek


Akcja ?Sprzątanie Świata?

W piątek, 16.09.2016 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji ?Sprzątanie Świata?. Klasy starsze porządkowały teren wokół szkoły. Uczniowie klas 0-3 sprzątali w tym dniu w swoich salach i rozmawiali o znaczeniu porządku i czystości w środowisku. Doceniamy znaczenie takich akcji, które służą wspólnemu dobru. Bierzemy w nich udział z wielką radością ?

[envira-gallery id=”4232″]

Podobnie było ze zbiórką makulatury. Zakończyła się w kwietniu, w drugim semestrze poprzedniego roku szkolnego. Jej głównym celem była pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, w ramach Fundacji Przyjazny Świat Dziecka. Uczniowie naszej szkoły zebrali razem 7472 kg, co jest doskonałym wynikiem. Mamy nadzieję, że tegoroczne zbiórki okażą się równie owocne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i gratulujemy tym, którzy zebrali najwięcej makulatury.

Najbardziej zaangażowały się klasy:

I miejsce: klasa 6a ? 790 kg
II miejsce: klasa 4a ? 558 kg
III miejsce: klasa 1c ? 520 kg
IV miejsce: klasa 5a ? 513 kg
V miejsce: klasa 5b ? 413 kg
VI miejsce: klasa 3a ? 231,5 kg
VII miejsce: klasa 3b ? 183,5 kg
VIII miejsce: klasa 5c ? 128,5 kg
IX miejsce: klasa 6b ? 126 kg
X miejsce: klasa 1b ? 93 kg
XI miejsce: klasa 2a ? 91,5 kg
XII miejsce: klasa 4b ? 57 kg

Indywidualnie najwięcej makulatury dostarczyli do szkoły następujący uczniowie:

Malena Cegłowska 1400 kg
Olena Cegłowska 1400 kg
Magda Pyra 751 kg
Artur Szczegot 283 kg
Kaja Irek 261 kg
Kuba Pszczel 236 kg
Patryk Piskała 211 kg

DZIĘKUJEMY PANI GABRIELI MAŁACHOWSKIEJ ZA PRZEPROWADZENIE TYCH AKCJI.

[envira-gallery id=”4237″]

Akcja ?Cała Polska czyta dzieciom?

8 września do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość ? znany aktor Artur Barciś. Przybył do nas na zaproszenie w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?.

Pan Artur przeczytał nam fragment  książki, którą napisał wspólnie z innymi aktorami. Fragment opowiadał nam o mrówce Antku, która chciała się nauczyć latać. Następnie odpowiadał na mnóstwo pytań dręczących dzieci, np. Czy lubi Pan swoją pracę? Jaki jest pan ulubiony film? Dlaczego pan został aktorem? Czy zawód aktora jest trudny? Pan Artur wykazał się dużą cierpliwością, bo pytaniom nie było końca. Kolejnym punktem w programie był występ dzieci przygotowany specjalnie dla gościa. Uczniowie klasy 3a zaprezentowali układ taneczny ?Taniec kwiatów?.

Na koniec spotkania miał miejsce najbardziej oczekiwany przez dzieci moment ? dzieci wręczyły gościowi piękne, własnoręcznie zrobione kwiaty z papieru, dyplom, słodki upominek i zapinkę z logo naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Panu Arturowi za wspólne czytanie.

Agata Czekaj

[envira-gallery id=”4250″]


ROK 2017 ? ROKIEM RZEKI WISŁY

3 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 124 w Warszawie  uczestniczyli w Grze Miejskiej ?Bulwary Wiślane? przygotowanej przez DUCH-a (  Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii).

Celem wyprawy były okolice Królowej Polskich Rzek ? Wisły. Przy Żeglarskim Klubie Turystycznym PTTK Rejsy otrzymaliśmy mapę, na której były zaznaczone miejsca do których musieliśmy dotrzeć. Wędrowaliśmy po Powiślu ? nadwiślańskiej dzielnicy Warszawy. Przy każdym punkcie czekała na nas ciekawa opowieść. Oglądaliśmy zdjęcia, słuchaliśmy opowiadań jak Warszawiacy spędzali wolny czas nad Wisłą, spotykaliśmy ludzi przebranych w stroje z epoki, bawiliśmy się w tamtejsze zabawy, rozwiązywaliśmy zadania o Wiśle i wykonywaliśmy zadania sportowe. Uważamy Rok Rzeki Wisły za rozpoczęty:).

Naszą wyprawę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem w Cukierni Charlie. Były ciasteczka, które samodzielnie dekorowaliśmy i oczywiście lody. Pani cukiernik powiedziała nam, że Warszawa ma swoje ciastko, które nazywa się Zygmuntówka.

Agnieszka Szczepanek

Małgorzata Gawenda

Lekcje

  • 1.  08.00 – 08.45
  • 2.  08.55 – 09.40
  • 3.  09.50 – 10.35
  • 4.  10.45 – 11.30
  • 5.  11.45 – 12.30
  • 6.  12.45 – 13.30
  • 7.  13.45 – 14.30
  • 8.  14.40 – 15.25
  • 9.  15.35 – 16.20
  • 10. 16.30 – 17.15

Obok naszej szkoły powstanie nowa hala sportowa.

Zapraszamy do śledzenia postępów.