Świetlica rok szkolny 2021/2022

Ogłaszamy wyniki konkursu,, Pisanka wielkanocna „:

I MIEJSCE: FRANEK WOJTYRA 1B, KLARA NAWECKA 2A I JULIA OSTANIEWICZ 2B;

II MIEJSCE: TOSIA KIERDAL 3B, JAN WOJTYRA 3C I HELENA TARGAŃSKA 3A;

III MIEJSCE: MICHAIŁ I MARK Z 2A ORAZ JULIA CIBORSKA 3A. GRATULUJEMY POMYSŁÓW, KREATYWNOŚCI I WYKONANIA.

Dnia 21.03.22 pani Monika Gaweł zorganizowała obchody I Dnia Wiosny dla klas 1-3. Postać Marzanny przygotowały wolontariuszki z kl. 8c. Klasy zaprezentowały wiersze i piosenki o wiośnie. Teraz już tylko czekamy na same słoneczne dni.

Pani Agnieszka Kosowska wykonała z dziećmi prace plastyczne ,, Guzikowe szaleństwo”. Prace ozdobiły tablicę świetlicy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wspólne kolędowanie klasach 1-3 w j. francuskim, przygotowane przez panią Agnieszkę Malarę.

Dn. 6.12.21 odbyły się zabawy mikołajkowe Escaperoom-,, Tajni agenci na tropie prezentów” zorganizowane przez p. Anikę oraz wolontariuszkę Weronikę Tomaszczyk. Zabawa polegała na odgadywaniu zagadek, szukaniu przedmiotów, rozwiazywaniu rebusów.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zorganizowanie przedmiotów do świetlicy szkolnej, rodzicom i uczniom z kl. 1-8. Umożliwi nam to prowadzenie ciekawych zajęć, tworzenie dekoracji oraz prac plastycznych

Wychowawcy świetlicy

Dn. 29.11.21 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 1-3 ( z podziałem na grupy). Zabawę zorganizowała p. Anika Wiejacha. Był to dzień pełen niespodzianek i atrakcji.

Od października 2021 w świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia z j. francuskiego przez p. Agnieszkę Malarę. Zajęcia odbywają się w 3 grupach: pn kl.Ia, wt kl. Ib, śr II i III klasy godz. 13.30-14.15. Zajęcia są bezpłatne i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dnia 5.10.21 odbyły się zajęcia z Pierwszej Pomocy, które zorganizowała pani Anika Wiejacha razem z wolontariuszami z naszej szkoły. Na zaproszenie p. Aniki przybył pan Marcin Świderski Komendant Hufca ZHP Warszawa-Wawer, który jest instruktorem ratownictwa. W zajęciach uczestniczyły klasy 1a, 1b i 2c oraz wolontariusze:

Tosia Walenta, Benio Paul, Oskar Lisiak, Sonia Manizov, Sofiia Kozii, Gaia Sieradzka, Tosia Tryka, Kuba Pszczel, Wiktor Ostaniewicz, Julia Czaykowska, Ala Solecka.

Dnia 8.10.21 odbył się Jesienny Pokaz Mody, zorganizowany przez p. Agatę Czekaj dla kl.1-3. W jury zasiadły panie dyrektor, które przyznały wszystkim pierwsze miejsca. Uczestnicy zachwycili wszystkich pomysłowymi strojami, kreatywnością i odwagą.

Po dłuższej przerwie wróciły do świetlicy zajęcia doświadczalne prowadzone przez panią Agatę Czekaj. Podstawowym celem zajęć jest zaciekawienie dzieci zachodzącymi ich zjawiskami w otaczającym ich świecie. Dzieci dowiedziały się jaki wpływ ma soda w połączeniu z octem-tworząc prawdziwy ,, wulkan”. Sprawdziły jak powstaje kolorowa pianka i jak z płyty CD wychodzi balon. Uczniowie chętnie i w skupieniu obserwowali zachodzące zjawiska chemiczne, które dostarczyły im wielu wrażeń, doznań i sprawiły, że uczyły się tego co nieznane.

Z niecierpliwością czekamy na zajęcia w październiku.

Wakacje szybko minęły i cieszymy się, że znowu się spotkaliśmy. U nas już gwarno i kolorowo. Właśnie wspominamy wakacje, podróże, odwiedzone miejsca, oglądamy pamiątki. Pani Anika z dziećmi z kl. 3a wykonała ,, Pocztówki z pozdrowieniami z wakacji”.

Zapraszamy chętne osoby do udziału w naszych zajęciach.