logo biuletynu informacji publicznej

Sukcesy uczniów 2017/2018

MATEMATYKA

Marcel Anczewski z klasy 3 c został wyróżniony w XV Dzielnicowym Konkursie Matematycznym Super-Matematyk.

Międzynarodowym Konkursie ?Kangur Matematyczny 2018? nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

• Kategoria ?Żaczek?: Mikołaj Potiopa (2 b) ? laureat; Bartosz Malinowski (2 a)  ? bardzo dobry;
  • Kategoria ?Maluch?: Emilia Potiopa (4 b) ? wyróżnienie;
  • Kategoria ?Beniamin?: Alina Brzezińska (5 a)  ? wyróżnienie;  Wojciech Malinowski (5 a) ? wyróżnienie; Amelia Mitura (5 b) ? wyróżnienie; Barbara Kos (5 a) ? wyróżnienie

Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki zakwalifikował się Tomasz Jaszczyński z klasy 7 b.

JĘZYK ANGIELSKI

Barbara Kos z 5 a zakwalifikowała się do finału Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Alicja Wyszyńska ? klasa 5 b, Aleksandra Gola ? klasa 7 c, Jan Niedziałek ? klasa 7 a.

Szkolny Konkurs Twórczości w Języku Angielskim:

• I miejsce: Jadwiga Kierdal, Julia Stanisz, Oliwia Rajczykowska i Zofia Wernicka (kl. 4 a)
  • II miejsce: Barbara Jędrzejewska (7 a), Natalia Wałaszek (7 b), Monika Samojłowicz (7 a)
  • III miejsce: Barbara Kos i Antonina Larwińska (5 a)
  • Wyróżnienia:  Zuzanna Pokój (3 b) i Alicja Wyszyńska (5 b)

Nina Wesołowska z klasy 3 a zajęła II miejsce w XI Dzielnicowym Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów klas 3.

SZACHY

II Turnieju Szachowym Najmłodszych w SP 124 I miejsce zajął Mikołaj Potiopa z 2 b, III miejsce ? Tomasz Skowroński z 2 a, a IV miejsce Mateusz Zbonikowski z 3 a.

Filip Rutkowski  z klasy 6 a zajął II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w szachach.

II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Szachach ? Maciej Wilczyński z kl. 6 b.

JĘZYK POLSKI

VI Wawerskim konkursie logopedycznym ?Entliczek pentliczek czyli  polskie wyliczanki? Gabriela Wiśniewska z klasy 1 a zajęła III miejsce, zaś Oliwier Małkiewicz z klasy 2 b uzyskał wyróżnienie.

Stanisław Piegat z kl. 3 c otrzymał wyróżnienie w XIII Dzielnicowym Konkursie Literackim.

Tadeusz Ziarkiewicz z klasy 3 b zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Ortograficznym ?Z ortografią za pan brat? oraz I miejsce w warszawskim finale tego konkursu.

W szkolnym Konkursie Recytatorskim Wierszy Patriotycznych pod hasłem ?Kto Ty jesteś?  pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: Sonia Manizov kl. 1 b,  Jan Skiendzielewski kl. 2 b,  Wiktor Ostaniewicz kl. 3 c.

SZTUKA

Zuzanna Pokój z klasy 3 b dotarła do finału 7. Warszawskiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem ?Muzyczna Jesień? i uzyskała wyróżnienie w I kategorii wiekowej solistów.

Julia Dziadak z 3 a zajęła I miejsce w warszawskim  konkursie  plastycznym ?Rowerowy maj moimi oczami oraz III miejsce w dzielnicowym konkursie plastycznym ?Kartka świąteczna z dzielnicy Wawer?.

W konkursie plastycznym i literackim pod hasłem ?Warszawa ? Dama w biało-czerwonej sukni? uczennice klasy 4 a odniosły duży sukces: Oliwia Rajczykowska ? w kategorii plastycznej ? zajęła II miejsce, a Jadwiga Kierdal ? w kategorii literackiej ? zajęła I miejsce.

Dzielnicowym Konkursie Literacko ? Plastycznym ?Słowem i pędzlem? I miejsce zajęła Kinga Ostapiuk z kl. 7 a, zaś III miejsce Julia Dec kl. 7 b.

W konkursie ?Okładka do ulubionej książki? I miejsce zajęła Julia Dziadak z 3 a, zaś wyróżnienia zdobyli Wojciech Bambynek i Weronika Piotrowska.

Maja Pokój, Antonina Zwierzchowska i Gabriela Lipińska z 4 b zajęły I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Pieśni Patriotycznej.

Dzielnicowym Konkursie Plastycznym ?Krajobrazy Polski? Magdalena Pyra z  2 a zajęła II miejsce, zaś Lena Mróz z 3 b III miejsce.

HISTORIA

Dzielnicowym Konkursie Wiedzy o Józefie Wybickim Zofia Kalinowska z 7 a zajęła II miejsce.

Maciej Tarnicki z 7 a i Tomasz Hilsberg z 7 b przeszli do etapu okręgowego konkursu ogólnopolskiego ?Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego?.

Szkolny Konkurs Niepodległościowy wygrała Weronika Wójcik z klasy 7 b.

GEOGRAFIA

W ogólnopolskiej olimpiadzie geograficznej Olimpus wzięło udział szesnaścioro uczniów i uczennic z klas 7. Najwyższą, 19. w kraju lokatę uzyskał Kacper Głaszczka z klasy 7 b.

Szkolny konkurs znajomości mapy ?Podróżujemy po Polsce, Europie i świecie? zakończył się następującą klasyfikacją: I miejsce ? Tomasz Jakubaszek z klasy 6 a, II miejsce ? Bogdan Osadczuk z klasy 6 b; III miejsce ? Franciszk Kierdal z klasy 6 a.