Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 124 oficjalnie otwarta!

piątek, 13. września 2024 r., odbyła się w naszej szkole piękna sportowa uroczystość. Tego dnia Prezydent M. St. Warszawy – Pan Rafał Trzaskowski wraz z Posłem do Parlamentu Europejskiego Panem Marcinem KierwińskimBurmistrzem Dzielnicy Wawer – Panem Pawłem Michalcem, dokonali oficjalnego otwarcia hali sportowej przy naszej szkole.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych w osobach zastępców burmistrza Dzielnicy Wawer – Pana Łukasza Jeziorskiego i Pana Leszka Baraniewskiego, radne Dzielnicy  – Pani Helena Kroszczyńska-Gorbatowska i Pani Agnieszka Wójcik, dyrektorzy wawerskich szkół, przedszkoli i instytucji oraz przedstawiciele Rady Rodziców.  Wszystkich gości powitał dyrektor szkoły – Pan Przemysław Fryza. O historii budowy hali, a także o jej znaczeniu dla społeczności szkolnej i wspólnoty lokalnej, wypowiedziała się Pani Małgorzata Wysocka, która jeszcze do sierpnia 2024 r. była dyrektorem szkoły Jachowicza.

Piątek trzynastego był w naszej szkole naprawdę szczęśliwym dniem! Młodzież z klas 4-8 wniosła życie do nowej hali już od pierwszych chwil otwarcia. Rozgrywane były mecze siatkówki, koszykówki, odbył się pokaz karate, swój układ prezentowały szkolne cheerleaderki. Nie zabrakło piosenki „We Are the Champions”. Z głośników wybrzmiewała muzyka, by zagrzewać do zdrowej rywalizacji sportowej uczniów, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców.

Na szkolnych boiskach i na placu zabaw młodsi uczniowie trenowali gry zespołowe i integrowali się na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała. Ten dzień przejdzie do historii naszej szkoły. Radujemy się wielce, wiedząc, że hala sportowa poprawi komfort naszych zajęć wychowania fizycznego i pomoże wspólnocie lokalnej w doskonaleniu się w różnych dziedzinach sportu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do budowy i otwarcia nowoczesnego obiektu sportowego przy SP nr 124 składamy serdeczne podziękowania!

Obok naszej szkoły powstała nowa hala sportowa.

Zapraszamy do zapoznania się z historią budowy hali.